Dr Andrzej Biały wygłosił wykłady o geopolitycznych okolicznościach agresji ZSRR na Polskę

Z okazji 84. rocznicy agresji ZSRR na Polskę w Muzeum Historycznym w Przasnyszu obyły się wykłady dr. Andrzeja Białego.

 

W niedzielę, 17 września uczestnikami spotkania z dr. Andrzejem Białym byli mieszkańcy naszego miasta z różnych grup wiekowych, natomiast w dniu następnym wykładu wysłuchali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu.

– Podczas swoich wystąpień prelegent przybliżył słuchaczom okoliczności geopolityczne agresji ZSRR na Polskę w dniu 17 września 1939 roku – informuje Muzeum Historyczne w Przasnyszu i dziękuje za przybycie wszystkim uczestnikom.

Pochodzący z Przasnysza dr Andrzej Biały jest historykiem i pedagogiem. Od 2008 r. uczestniczył w seminariach doktorskich prof. dr. hab. Andrzeja Szwarca, a następnie (od 2010) prof. dr. hab. Romualda Turkowskiego na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. W 2011 r. otrzymał stypendium naukowe Unii Europejskiej w ramach programu „Erasmus Mundus” na Wydziale Historycznym Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku. Od lutego 2012 do lutego 2013 r. odbył staż naukowy na tym uniwersytecie. W czerwcu 2017 r. obronił dysertację doktorską na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej w Pułtusku pt. Mniejszość polska na Białorusi Sowieckiej w latach 1921-1939 (promotor: prof. dr hab. R. Turkowski; A. Biały otrzymał za nią nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments