DPS w Przasnyszu przygotowuje palmy wielkanocne. Wesprą zbiórkę dla Rafała Olszewskiego

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przygotowują palmy wielkanocne. Chcą w ten sposób wesprzeć zbiórkę dla Rafała Olszewskiego z Przasnysza. Palmy będą sprzedawane przez Obywatelski Konwój Humanitarny.

 

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Przasnyszu przy ul. Rudej oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej postanowili wesprzeć zbiórkę Obywatelskiego Konwoju Humanitarnego dla Rafała Olszewskiego z Przasnysza.

Obecnie przygotowują palmy wielkanocne, które w niedługim czasie będzie można kupić. Środki finansowe z ich sprzedaży zasilą zbiórkę na windę elektryczną dla Rafała.

Rafał Olszewski ma 33 lata i mieszka w Przasnyszu, na pierwszym piętrze. W wieku 7 miesięcy zdiagnozowano u niego czterokończynowe porażenie mózgowe. Jest całkowicie zdany na swoją rodzinę, gdyż nie może się samodzielnie poruszać.

 

– Jest leżący, pampersowany, nawet nie jest w stanie siedzieć bez pomocy. Porozumiewa się prostymi gestami, oraz pojedynczymi specyficznymi słowami, rozumieją go tylko domownicy. Jest osobą radosną i otwartą, waży ponad 50kg, więc nie jesteśmy w stanie znosić go po schodach z pierwszego piętra – informują jego rodzice.

Rodzina posiada ręczna windę, której obecnie nie można już naprawić. Nie stać ich na zakup jej elektrycznej wersji.

– Obecnie posiadamy windę ręczną, której serwisowania i przeglądów oraz napraw ze względu na wiek i stopień zużycia windy odmawia firma, która ja zbudowała. Na windę elektryczną nas nie stać, a jedynie taka umożliwi synowi opuszczenie czterech ścian. Nie chodzi tylko o spacery, czy wyjście z domu, istotniejsze są wyjścia do lekarza czy na rehabilitację. Rafał ma problemy z układem pokarmowym, i często wymaga leczenia – dodają.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jak
jak
11 miesięcy temu

Chętnie wesprę zbiórkę .