Dożynki Powiatowo – Gminno – Parafialne w Zielonej

Tegoroczne święto plonów, będące podziękowaniem za ciężki rolniczy trud, odbyło się 4 września 2022 roku w Zielonej. W tym roku Powiat Przasnyski organizację dożynek powierzył gminie Krasne, która przy udziale Gminnej Biblioteki Publicznej oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Przasnyszu przygotowała obchody, podczas których mieszkańcy podziękowali za tegoroczne żniwa.

 

Uroczystość rozpoczęła tradycyjna dziękczynna msza święta w kościele parafialnym w Zielonej, sprawowana przez ks. mgr Andrzeja Gajewskiego. W nabożeństwie odprawionym w intencji rolników uczestniczyły władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz tłumnie zgromadzeni mieszkańcy. Po mszy nastąpił przemarsz korowodów dożynkowych na boisko szkolne, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów, podczas których dochowano tradycji dzielenia się dożynkowym chlebem, wręczenia wyróżnień dla rolników z terenu powiatu przasnyskiego oraz nagrodzenia najlepszych maturzystów.

 

Uroczystości okrasiły występy Orkiestry Dętej z Krzynowłogi Małej i Zespołu Ludowego Krasne, zaś o dobry nastrój zadbała grupa kabaretowa. Imprezę zwieńczył koncert zespołu Martess i taneczna impreza.

– Dotychczasowa organizacja święta plonów polegała na współpracy samorządu powiatowego z samorządami gminnymi z terenu powiatu przasnyskiego – idea ta sprawdza się znakomicie, pokazując, że warto otworzyć się na inne samorządy gminne, między innymi ze względu na ciekawe pomysły oraz możliwość zaprezentowania mieszkańcom całego powiatu walorów danej gminy – informuje przasnyskie starostwo.

Finansowe wsparcie tegorocznych dożynek zapewniły środki własne Powiatu Przasnyskiego.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
28 dni temu

W końcu ktoś pomyślał, żeby atrakcje dla dzieci były bezpłatne. Brawo! A nie jak na poprzednich imprezach organizowanych ostatnio za wszystko trzeba było płacić.