Dożynki Gminno – Parafialne w Jednorożcu za nami. Atrakcji nie brakowało [FOTO]

W minioną niedzielę, 3 września, odbyły się w Jednorożcu Dożynki Gminno – Parafialne. Uroczystość była okazją do integracji społeczeństwa lokalnego, a także podziękowań za tegoroczne zbiory.

 

Święto Plonów rozpoczęło się tradycyjnie od przemarszu korowodu z wieńcami i koszami dożynkowymi. Wzięło w nim udział 16 delegacji z poszczególnych sołectw i miejscowości.

– W czasie mszy św. poświęcono plony i podziękowano za tegoroczne zbiory, a następnie odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła oraz dzielenie chleba dożynkowego na scenie – relacjonuje Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu.

Po nabożeństwie rozpoczął się piknik rodzinny, którego organizatorami byli: Sołectwo Jednorożec, KGW w Jednorożcu „Kalina” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu.

– Na pikniku licznie zaprezentowały się organizacje z terenu gminy. Można było skosztować tradycyjnych przysmaków i podziwiać piękne dekoracje na każdym stoisku. Nie zabrakło atrakcji na scenie głównej, które rozpoczęły się po przemówieniach gości. Swój galowy koncert miał Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Młode Kurpie”– informuje biblioteka.

Na scenie pojawił się także zespół „Kurpie”, KGW „Żelaźnianki to Kurpianki” z Żelaznej Rządowej oraz młodzi artyści, mieszkańcy gminy Jednorożec.

Ciekawym punktem niedzielnej imprezy była „Sołtysiada”. Organizatorzy przeprowadzili 10 konkurencji, a wśród nich tor farmera, dojenie krowy, czy też rzut gumakiem lub jajkiem.

Pod koniec wydarzenia można było skorzystać z przejażdżek motocyklami, które oferowała grupa Galloping Bulls z Ostrołęki oraz pobawić się na koncercie zespołu Kristars.

 

cof

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments