Dozór policji i 5 tys. zł poręczenia dla sprawcy, który kopnął kota

Środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł zastosował prokurator wobec Mateusza Damiana S., który na początku lipca kopnął kota przed jednym ze sklepów w Myszyńcu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

 

Do sytuacji doszło w poniedziałek 4 lipca po południu, przed jednym z myszynieckich sklepów.

– Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę upadło kilka metrów dalej. Po zdarzeniu mężczyzna wsiadł do auta i odjechał. Niestety, w wyniku kopnięcia zwierzę doznało poważnych obrażeń ciała, w postaci licznych złamań i częściowej utraty wzroku. Znalazło się pod opieką weterynarza. Po zdarzeniu policjanci z ostrołęckiej komendy policji, jeszcze przed przyjęciem oficjalnego zgłoszenia właścicieli czworonoga, rozpoczęli działania zmierzające na ustalenie tożsamości sprawcy i pociągnięcia go do odpowiedzialności karnej – mówił kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

 

Policjanci z Myszyńca zatrzymali mężczyznę na jednej z posesji powiatu szczycieńskiego. Śledztwo prowadzone przez Komisariat Policji w Myszyńcu nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce.

– W toku prowadzonego w tej sprawie dochodzenia przedstawiono Mariuszowi Damianowi S. zarzut tego, że 4 lipca około godziny 18.00 w miejscowości Myszyniec, ul. Plac Wolności przy sklepie „Groszek”, w miejscu publicznym znęcał się nad zwierzęciem w ten sposób, że wychodząc ze sklepu umyślnie kopnął z dużą siłą siedzącego na chodniku kota, w wyniku czego zwierzę doznało licznych obrażeń w postaci m.in. utraty wzroku w lewym oku, podejrzenia pęknięcia żebra, podejrzenia uszkodzenia miednicy, delikatnego niedowładu tyłu, bolesności brzucha i zwiększonego ciśnienia śródgałkowego, to jest czyn z art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o ochronie zwierząt – informuje Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

 

Podejrzany w toku złożonych wyjaśnień przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.

– Postanowieniem z 1 lipca 2022 roku Prokurator Rejonowy w Ostrołęce zastosował wobec podejrzanego Mateusza Damiana S. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 5 000 zł, którego termin wpłaty został wyznaczony do dnia 22 lipca 2022 roku. Aktualnie postępowanie jest kontynuowane – dodaje rzeczniczka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments