Dowódca 2ORel i zastępca Prokuratora Rejonowego w Przasnyszu odznaczeni Medalami za Zasługi dla Policji

W piątek, 12 maja 2023 r. odbył się uroczysty apel z okazji otwarcia nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Na uroczystość, prócz przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, przybyli dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu – płk dypl. Bogusław Postek i zastępca Prokuratora Rejonowego Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu Marta Kociszewska – Lalak, którzy odebrali brązowe Medale za Zasługi dla Policji.

 

Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, mieszcząca się przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 3, zaprojektowana została w kształcie rzutu litery H i składa się z parteru i piętra. Została podzielona na dwie strefy: ogólnodostępną, przeznaczoną głównie dla interesantów i zamkniętą, która została przeznaczona dla policjantów i pracowników Policji. W budynku znajdują się pomieszczenia biurowe, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a także sale odpraw, sala pamięci, nowoczesna strzelnica oraz magazyny i pomieszczenia techniczne.

Piątkowe wydarzenie było również okazją do ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji garnizonu mazowieckiego oraz wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych. Brązowe Medale za Zasługi dla Policji z rąk Wicepremiera Henryka Kowalczyka otrzymali m.in. przedstawiciele służb z terenu powiatu przasnyskiego: dowódca 2. ORel – płk dypl. Bogusław Postek i zastępca Prokuratora Rejonowego Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu Marta Kociszewska-Lalak.

 

Uroczysty apel zakończyła defilada i piknik rodzinny promujący zawód policjanta. Oprawę uroczystości uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olaboga co się dzieje!
Olaboga co się dzieje!
12 dni temu

Czym się dowódca 2. ORel zasłużył Policji? Może ktoś wyjaśni? Jesteśmy bardzo ciekawi.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
12 dni temu

Uprzejmym donoszeniem?

jerzy
jerzy
11 dni temu

Poszedł do wojska zamiast do policji – to największa zasługa 🙂

Co za czasy
Co za czasy
11 dni temu

Jeszcze niedawno, kiedy podawano do publicznej wiadomości, że ktoś otrzymał odznaczenie państwowe, medal, nagrodę itp.. oczywistym było, że podawało się uzasadnienie tego faktu. Byle komu ich nie dawano. Tymczasem ostatnio jeden otrzymał krzyż zasługi, inni jakieś medale i nic, cisza, nie wiadomo za co i jaki był powód tych decyzji. Dziwne czasy.

Za co?
Za co?
11 dni temu

Rozumiem, że Pani Prokurator otrzymała taki medal. To jak najbardziej zasadne. Jednak dowódca 2. ORel ? To już mocno dziwne.

Boguś
Boguś
11 dni temu
Reply to  Za co?

Oj tam, oj tam, oj tam……… .