Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu z niecodziennym wyróżnieniem

19 września 2021 roku odbyły się obchody Święta 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Dla 2. Ośrodka Radioelektronicznego uroczystość miała szczególne znaczenie.

 

Tegorocznym hasłem święta było: „Tradycje Oręża Polskiego – 5. Pułk Ułanów Zasławskich w 100. rocznicę przybycia pułku na stały postój do Ostrołęki”.

Dowódca jednostki, płk dyplomowany Bogusław Postek, z rąk zastępcy Dyrektora Departamentu Edukacji Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej Pawła Dychta odebrał odznakę pamiątkową 5. Pułku Ułanów Zasławskich. Wyróżnienie to jest docenieniem osobistego wieloletniego zaangażowania Dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego we wspieraniu realizacji zadań statutowych związanych z kontynuacją tradycji i utrwalaniem historii 5. Pułku Ułanów Zasławskich.

 

– To dla mnie ogromny honor i zaszczyt. Mam nadzieję i wierzę w kontynuację oraz umacnianie naszych dobrych relacji. Najważniejszym jest, że łączy nas wspólny cel: propagowanie wartości i tradycji patriotycznych oraz umiłowanie naszej historii.  Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest zarazem wielkim obowiązkiem. Nikt nie rodzi się patriotą, dlatego patriotyzm trzeba zaszczepiać i budować stopniowo, tak, by zawsze wypowiadane słowa: Polak i Ojczyzna było dla nas, jak również przyszłych pokoleń największą dumą. Żeby jednak to się ziściło należy znajdować oparcie w prawdzie historycznej, a Stowarzyszenie Krajowe Koło Weteranów, ich rodzin i przyjaciół 5. Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce jest tego najlepszym przykładem – podkreślił płk Postek.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments