Dotacje na konserwację zabytków – umowy z proboszczami parafii podpisane

Powiat Przasnyski przekaże 73 tys. zł na konserwację zabytków. Pieniądze trafią do parafii w Przasnyszu, Duczyminie, Czernicach Borowych i Krzynowłodze Małej.

 

W piątek, 14 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbyło się spotkanie z proboszczami parafii, w czasie którego podpisano umowy o dotację na konserwację zabytków.

– Powiat Przasnyski corocznie wspiera właścicieli w zakresie odbudowy, renowacji i zabezpieczenia zabytków przed zniszczeniem. Spotkanie starosty Krzysztofa Bieńkowskiego z proboszczami parafii w Przasnyszu, Duczyminie, Czernicach Borowych oraz w Krzynowłodze Małej zwieńczyło trwające kilka miesięcy procedury, skutkując podpisaniem umów na dotacje w 2023 r. Powiatowe środki umożliwią przeprowadzenie najpilniejszych prac remontowych na zabytkach sakralnych, znajdujących się na naszym terenie – informuje Powiat Przasnyski.

 

W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyli: proboszcz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu ks. prał. dr Andrzej Maciejewski, proboszcz parafii Św. Jana Nepomucena w Duczyminie ks. mgr Grzegorz Ostrowski oraz oraz proboszczem parafii p.w. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych ks. kan. mgr Michałem Gaszczyńskim.

Powiat Przasnyski przekaże następujące dotacje na remonty zabytków sakralnych:

  • 18 500,00 zł trafi Parafii Rzymskokatolickiej Św. Jana Nepomucena w Duczyminie na renowację balustrady na chórze kościelnym;
  • 16 500,00 zł otrzyma Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Wojciecha w Przasnyszu na niezbędne prace remontowo-konserwatorskie w zakresie remontu elewacji dzwonnicy przy kościele św. Wojciecha w Przasnyszu;
  •  38 000,00 zł trafi do Rzymskokatolickiej Parafii p.w. Św. Dominika w Krzynowłodze Małej na prace konserwatorskie i restauratorskie chrzcielnicy z kościoła parafialnego;
  • 7 000,00 zł trafi do Parafii p.w. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych na wejściowe drzwi do zakrystii.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kasia
kasia
1 miesiąc temu

I wszyscy bez sutanny, smutne to bardzo, ,czyzby Ksieża, których bardzo szanuję bo są następcami Pana Jezusa wstydzili się już sutann?

Korsarz
Korsarz
1 miesiąc temu
Reply to  kasia

Ja się wstydzę twojego komentarza

Edek
Edek
1 miesiąc temu
Reply to  Korsarz

Ciebie powinna sie wstydzic matka.

Ducane
Ducane
1 miesiąc temu
Reply to  kasia

Następcy Jezusa? Dobre, przecież to zwykle chłopstwo w sukience

kasia
kasia
1 miesiąc temu
Reply to  Ducane

Może niektórzy sie pogubili tak jak my wszyscy sie gubimy ,ale cieszmy sie, że są i oddają nam sakramenty Sw, bez nich nasz katolicyzm byłby niczym- bo przecież wiara bez uczynków jest martwa.

Ddd
Ddd
1 miesiąc temu
Reply to  kasia

Ale wszyscy w koloratkach.Bez przesady , widać, że to księża.

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Przecież to proboszcz z Czernic Borowych. Nie wiedzą komu dają kasę?

Mieszkaniec wpz
Mieszkaniec wpz
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Akuku, to już kanonik. Co za różnica z jakiej miejscowości. Napisali, dostali

kmac
kmac
1 miesiąc temu

Wybory się zbliżają i PiS dzielcy muszą zadbać o przychylność kościelnych hierarchów. A jak najlepiej do nich dotrzeć? Kasa!