Dostałeś SMS od PGE o odłączeniu prądu? – to oszustwo

Do naszej redakcji zgłosiła się czytelniczka, która dziś otrzymała wiadomość tekstową, rzekomo pochodzącą od Polskiej Grupy Energetycznej.

 

Oszuści wysłali jej SMS o treści: „Na dzień 8.06 zaplanowano odłączenie energii elektrycznej! Prosimy o uregulowanie należności 3.46 zł.”

Podali też link, pod którym można dokonać opłaty.

Czujność naszej czytelniczki wzbudził fakt, że już kiedyś zapomniała opłacić rachunek za prąd.

– Wówczas dostałam listowne powiadomienie od PGE i termin 14 dni na opłacenie zaległości. Dlatego ten sms wydał mi się dziwny – stwierdza. – Gdyby nie tamto doświadczenie, to pewnie na smsa bym odpowiedziała – dodaje.

 

My przestrzegamy przed klikaniem w link nadesłany smsem. W ten sposób można stracić oszczędności całego życia. Zanim zapłacimy, warto zadzwonić najpierw na infolinię PGE i zapytać czy faktycznie firma wysyłała takie ponaglenia.

Jak się okazuje oszuści wykorzystują wizerunek PGE już nie po raz pierwszy. Podobna smsowa kampania pojawiła się w kwietniu bieżącego roku.

 

ren

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
21 dni temu

Ja również taki dostałam, ale na szczęście nie dałam się nabrać

Kefas
Kefas
21 dni temu

Aby takie oszustwo się udało, współpracę z oszustami musi podjąć najpierw operator komórkowy (brak nr nadawcy smsa na wyświetlaczu odbiorcy to chyba wynik umowy) a później bank, który bez kontaktu z klientem, pozwala mu (w tym przypadku komuś w imieniu klienta), przelać wszystkie pieniądze na konto na Seszelach. W dodatku nie potrafi potem ustalić kim jest odbiorca czyichś oszczędności. Podobnie to działa z braniem zobowiązań na czyjeś dane. Ty pilnuj swoich danych, które co chwilę wyciekają z różnych publicznych instytucji, którym nikt z własnej woli, ich nie udostępniał.

Antek
Antek
21 dni temu

Też dostałem że dwa miesiące temu