Dostałeś e-mail, że jesteś podejrzany o przestępstwo o charakterze pedofilskim? To oszustwo

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o nowym sposobie oszustwa wykorzystywanym przez cyberprzestępców. Rozsyłają oni wiadomości e-mailowe rzekomo pochodzące od zastępcy Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadkom. Marcina Bednarza.

 

Z treści przesyłanych wiadomości wynika, że osoba, która je otrzymała powinna natychmiast odpowiedzieć na wezwanie stanowiące załącznik do wiadomości e-mail.

– W celu uwiarygodnienia swojej wiadomości przestępcy zarówno wysyłają wiadomość jak i opatrują podpisem zastępcy Komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadkom. Marcina Bednarza – informuje policja.

– Do wysyłanych przez oszustów wiadomości dołączany jest załącznik w formacie „pdf”. Z jego treści wynika, że osoba, która jest adresatem wiadomości jest podejrzana o przestępstwa pedofilskie i jest zobowiązana do udzielenia odpowiedzi – dodaje.

 

– Cała korespondencja w rzeczywistości jest próbą oszustwa i zastraszenia odbiorcy. Jej celem może być kradzież naszych danych czego konsekwencją może być utrata naszych pieniędzy. Opisywane maile zawierają nieprawdziwe informacje! Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości nie jest ich autorem – czytamy.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz
25 dni temu

Oszuści mają wiele sposobów, brawo za informowanie ludzi, takie zeczy czy inne sposoby osusztow powinny być weryfikowane fizycznie w urzędzie

Wojtuś
Wojtuś
24 dni temu

Jak źle napiszesz o władzy PiS to momentalnie cie namierzą i kara grzywny ale za oszustwa to nie wiedzą jak namierzać – może to mała szkodliwość społeczna???