Dominik Ferenc z przasnyskiego KEN-a finalistą olimpiady polonistycznej

Początek kwietnia zdecydowanie sprzyja uczniom przasnyskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej. W drugi weekend tego miesiąca dwóch reprezentantów szkoły rywalizowało w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu centralnym. O osiągnięciach Roberta Walterskiego już wspominaliśmy, pora na ogłoszenie drugiego sukcesu. 7 kwietnia tytuł finalisty LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego został Dominik Ferenc z klasy III g.

 

– Nasz uczeń wziął udział w olimpiadzie niejako przy okazji przygotowań do matury z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Jego talent pozwolił mu jednak piąć się w kolejnych szczeblach turnieju wiedzowego i dostać się aż do finału centralnego. Tu Dominik musiał napisać pracę na jeden z tematów przygotowanych przez Komitet Główny OliJP, a także przygotować się do etapu ustnego – informuje dyrektor szkoły Radosław Waleszczak.

Co prawda Dominikowi nie udało się zostać laureatem, jednak samo uzyskanie tytułu finalisty i tak otworzy mu drzwi do wielu renomowanych uczelni w całym kraju.

– Autor sukcesu celuje w Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim – ale jeszcze nie zdecydował, gdzie chciałby studiować. Ma teraz komfort, któremu będzie mu zazdrościć niejeden maturzysta – dodaje dyrekcja.

 

Co ciekawe, Dominik uczył się w klasie z rozszerzoną matematyką i geografią.

– Jest on zatem namacalnym dowodem na to, że rozszerzenia przedmiotowe nie muszą stanowić bariery w rozwijaniu swoich pasji – a pasją Dominika zdecydowanie są kwestie literatury i języka polskiego – komentuje dr Radosław Waleszczak.

Opiekunem Dominika podczas przygotowań do matury był Michał Wiśnicki. Dołączamy do dyrekcji i zarówno uczniowi, jak i jego naukowemu przewodnikowi serdecznie gratulujemy.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
7 miesięcy temu

Brawo Dominik. Gratuluję sukcesu.

Ewa
Ewa
7 miesięcy temu
Reply to  Anna

Wspaniałą wiadomość. Gratulacje, najpierw Robert a teraz Dominik. Wyrazy uznania dla nich i ich opiekunow