Dokonanie zmiany konstrukcyjnej pojazdu od 1 lipca już nie tak łatwe

Stacja Kontroli Pojazdów ZSP w Przasnyszu informuje o nowych przepisach dotyczących dokonywania zmian konstrukcyjnych pojazdu. Te weszły w życie 1 lipca.

 

Stacja Kontroli Pojazdów Zespołu Szkół Powiatowych im. mjr. H. Sucharskiego w Przasnyszu przy ulicy Gdańskiej 1 informuje, że „z dniem 1 lipca br. weszły w życie przepisy, które nakładają ustawowy obowiązek na stacje diagnostyczne, aby w trakcie przeprowadzenia badania technicznego w zakresie zmian konstrukcyjnych pojazdu, właściciel, który dokonał niektórych zmian konstrukcyjnych w swoim pojeździe, musiał posiadać podczas przeglądu technicznego dokument wydany przez  Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego lub jednostkę przez niego wyznaczoną. Dokument potwierdzi, że zmiana konstrukcyjna dokonana w pojeździe spełnia warunki i  wymagania techniczne”.

Rzeczony dokument jest niezbędny w odniesieniu do pojazdów w których dokonano zmian konstrukcyjnych w zakresie miejsc siedzących, a także oddzielenia przestrzeni ładunkowej  oraz mocowania ładunków. Szczegółowe zapisy o których tu mowa znajdują się w § 8 ust. 4 pkt. 9. i 10. oraz w §9a, §9b, §9c, §9d, §9f, §9g, §9h, §9i0, §9j0 rozporządzenia ws. warunków technicznych.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments