„Dogonić Marzenia” – z cyklu przasnyskie stowarzyszenia

Zrealizować marzenia chciały każdy z nas. Nie każdy ma taką możliwość. Marzenia są różne, jedne bardziej realne do wykonania inne mniej. Czasami życie robi nam psikusa i zmienia nam priorytety, zaburza nasze spokojne funkcjonowanie, zmusza do przewartościowania wszystkiego. To, czego nie można dokonać w pojedynkę w grupie się udaje.

Stowarzyszenie Dogonić Marzenia to nowy projekt na naszym terenie powstały przy działaniach grupy osób chcących zrobić coś dobrego.

Od czego się zaczęło??

W 2014 w lipcu roku u Alicji Kuleszy wykryto nowotwór o dziwnie brzmiącej nazwie Neuroblastoma. Nazwa kompletnie nikomu nic nie mówiła, ale to co ważne było potrzeba było ogromnej sumy pieniędzy aby dziewczynka wtedy 3 letnia miała szansę na bycie zdrową. My przyjaciele rodziny Alicji, 26 sierpnia 2014,  założyliśmy w tym celu Komitet Społeczny „Walka o życie Alicji”, aby pomóc rodzicom zebrać kwotę 43 tyś Euro.

W okresie od września do marca udało nam się uzbierać kwotę ponad 50 tyś.

Zebraliśmy nie tylko pieniądze. Zebraliśmy grupę ludzi, którzy chcą poświęcić trochę swojego wolnego czasu innym. Zebraliśmy przyjaciół, w różnym wieku, zebraliśmy doświadczenie, dzięki, któremu możemy zrobić więcej niż dotychczas.

Dlatego też zebraliśmy się znowu, aby uformować Stowarzyszenie pod nazwą Dogonić Marzenia. Od początku zaczęliśmy działać na wysokich obrotach biorąc pod opiekę kolejne dzieci i w przeciągu miesiąca niemożliwe stało się możliwym. Zorganizowaliśmy II Charytatywną Galę Disco Polo połączoną z Piknikiem Rodzinnym, której celem była pomoc dla 4 letniej Oliwki Nowickiej, chorującej na padaczkę lekooporną.. Przy codziennych obowiązkach rodzinnych i zawodowych udało Nam się zorganizować występy gwiazd muzyki disco polo tj. Mejk, Extazy, Martess, Aby Pograć, Factor oraz Piękni i Młodzi. Przy wielkiej pomocy rodziców Oliwki oraz innych osób współpracujących z Nami (DJSteamEvent, Live Events) udało się zebrać ogrom gadżetów na aukcję charytatywną, z której dochód został przeznaczony na leczenie Oliwki. Pierwszym sukcesem nowopowstałego Stowarzyszenia było zebranie 40tysięcy zł podczas gali na leczenie Oliwki Nowickiej. Sukces był okupiony łzami i zmęczeniem, ale każdy z Nas nie żałuje nawet chwili poświęconej tej akcji. Jeszcze emocje nie opadły a już zaczęliśmy działania na rzecz Kalinki Sobolewskiej i Karolka Makowskiego. Aby nie stać dalej w miejscu i skończyć na laurach w planach Stowarzyszenia jest dalsza akcja. Już 24 maja na przasnyskim rynku odbędzie się giełda ciuszków dziecięcych, z którymi wyjdą sami członkowie i wolontariusze. Na Dniach Przasnysza również Nas nie zabraknie gdyż będziemy dalej zbierać pieniążki potrzebującego dziecka na kramikach z rękodziełami. Dalsze wydarzenia niech zostaną tajemnicą, ale zdradzę, że będzie się duuużo działo!

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej dogonicmarzenia.org

Chętnych do pomocy już dzisiaj zapraszamy na spotkanie w czwartek 21 maja w Urzędzie Miasta piętro II sala ślubów godzina 17:30

Jeśli jednak nie możesz do nas dołączyć ze względu na brak czasu, ale chcesz pomóc w innej formie to zapraszamy do akcji pomocy rzeczowej dla Kaliny i Karolka.

Akcja dotyczy zbiórki:

– pampersy rozm. 4 (każdej firmy)
– Ubranka rozmiar 74
– Chusteczki nawilżane
– Krem (np. sudocrem)
– Kosmetyki dla dzieci (płyn do kąpieli, szampon)
– Kleik kukurydziany (tylko Nestle)

Zbiórka główna w dni 24 maja 2015 roku w Rynku przy fontannach

Informacje w tej sprawie prosimy przesyłać na adres info@dogonicmarzenia.org

all


Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments