Dodatki dla pracowników pomocy społecznej od stycznia 2024? Jest projekt ustawy

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed poinformował, że resort stworzył projekt ustawy o dodatku do wynagrodzenia dla służb społecznych.

 

„Przygotowaliśmy ustawę o dodatku do wynagrodzenia dla służb społecznych. Ustawa określa zasady nabywania prawa dodatku dla pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. W zależności od wykształcenia, stażu i rodzaju wykonywanej pracy proponujemy dodatek miesięczny od 500 zł do 1000 zł netto” – powiedział Szwed.

W rozmowie z PAP zaznaczył, że pierwsza grupa pracowników otrzyma dodatek w kwocie 500 zł, druga – 800 zł, a trzecia – 1000 zł netto.

Dodał, że według szacunków do wsparcia uprawnionych jest około 150 tys. pracowników systemu pomocy społecznej. „Koszt tego wsparcia w 2024 r. to około 1,5 mld zł, a w pozostałych latach do 3 mld zł” – podał Szwed.

Wiceminister podkreślił, że zgodnie z projektem dodatek miałby obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku.

Wynagrodzenia pracowników socjalnych są jednymi z najniższych w budżetówce. Jak ustalił serwis Business Insider są na poziomie płacy minimalnej. Wynoszą około 3600 zł brutto.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nobody
Nobody
2 miesięcy temu

Wszyscy piszą o projekcie ustawy. Narazie to projekt widmo, bo nikt go nie widział … pytanie czy zobaczy.