Dodatek nie tylko do węgla. Minister Moskwa podaje stawki

W piątek, 5 sierpnia podczas obrad sejmowych Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska poinformowała o propozycji dopłat do ogrzewania drewnem, pelletem, gazem oraz olejem opałowym.

 

Z zapowiedzi minister klimatu i środowiska wynika, że gospodarstwa domowe, ogrzewające się indywidualnie i korzystające z innych źródeł, niż węgiel i gaz ziemny, otrzymają jednorazowo dodatek na wybrane źródło ciepła. I tak: osoby używające do ogrzewania domu pelletu albo inny rodzaj biomasy, jak brykiet drzewny, słoma, ziarna zbóż, otrzymają 3 tys. złotych, drewna kawałkowego – 1 tys. złotych, oleju opałowego – 2 tys. złotych oraz LPG – 500 złotych.

 

Decydujące będzie wskazane we wpisie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków główne źródło ogrzewania.

W przypadku ciepła systemowego prezes URE ograniczy do 40 proc. wzrost taryf na ciepło w ciepłownictwie systemowym. W zamian przedsiębiorstwa ciepłownicze, którym prezes URE zatwierdza taryfy dostaną z budżetu państwa rekompensatę, równą różnicy kosztów, jakie będą ponosić w nadchodzącym sezonie grzewczym i kosztów na koniec poprzedniego sezonu, podniesionych o 60 proc.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments