Dobrzankowo. Jechał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy.

W poniedziałek w Dobrzankowie (gm. Przasnysz) patrol ruchu drogowego z przasnyskiej komendy policji zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Skoda Fabia, którego kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 109 km/h.

 

Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 59 km/h, 43 – letniemu mieszkańcowi Szczytna zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Dodatkowo został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a do jego konta w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, dopisano 10 punktów karnych.

– Pamiętajmy o tym, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli taka osoba w tym okresie będzie prowadzić pojazd to okres cofnięcia uprawnień może zostać przedłużony z 3 do 6 miesięcy – mówi kom. Paweł Rykowski z KPP w Przasnyszu.

Przasnyscy policjanci apelują o rozsądek i wyobraźnię za kierownicą. Pamiętajmy, że od naszego zachowania na drodze za kierownicą zależy nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.


 

Źródło KPP
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
koszmarny Karolek
koszmarny Karolek
2 miesięcy temu

Należy szybko wybudować obwodnicę Dobrzankowa! No, ale to trzeba by wyłożyć wielką kasę. To nie. Lepiej łupić mandaty w myśl ,,Po co łatać dziurę w drodze, jak taniej jest postawić znak ograniczenia i łupić mandaty