Dobry rok dla sportu w Krzynowłodze Małej

Mimo, że gmina Krzynowłoga Mała do największych nie należy, jej utalentowani mieszkańcy potrafią korzystnie prezentować się na różnych arenach sportowych. Jednym z dowodów na to jest choćby Kasia Jeryng kierowana przez trenera Marcina Sokoła. Ten sam szkoleniowiec z powodzeniem prowadzi różne roczniki młodych piłkarzy Krzyniaka. Podczas styczniowego turnieju piłkarskiego w Bieżuniu reprezentanci gminy Krzynowłoga Mała zrobili bardzo dobre wrażenie podczas występu w ogólnopolskim turnieju drużyn młodzieżowych.

Nic więc dziwnego, że wójt Jerzy Humięcki z radością przyjmuje te sukcesy i podkreśla wolę współpracy z klubem i jego reprezentantami. Więcej: już niebawem ziścić się może sen wielu pokoleń lokalnych sportowców o własnym boisku piłkarskim, będącym zaczątkiem dużej infrastruktury sportowej w gminie. Daleko wykraczającym poza boiska Orlika. Pierwsze decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte już wiosną tego roku.

Tymczasem jednak wielkimi krokami zbliża się wiosna i czas rewanżowej rundy piłkarskiej. Oto najważniejsze informacje dotyczące przygotowań Krzyniaka do rundy wiosennej:

Rocznik 2005 i młodsi

Od lutego młodzi piłkarze rozpoczęli intensywne przygotowania do rundy rewanżowej. Nadal będą oni rywalizować w okręgowej lidze młodzików D1 (grupa II).  Na pierwszych zajęciach trener Marcin Sokół miał do dyspozycji 17 zawodników, choć cała kadra liczy 19 piłkarzy. Nikt nie zadeklarował odejścia z drużyny, trzon pozostał więc niezmienny. Zajęcia okresu przygotowawczego odbywają się na obiektach w Krzynowłodze Małej: sala gimnastyczna oraz boisko szkolne.

Oprócz typowych jednostek treningowych planowane jest rozegranie trzech meczów sparingowych, mających głównie  na celu: kontrolę umiejętności poszczególnych zawodników oraz analizę skuteczności opanowanej techniki i taktyki w bezpośredniej konfrontacji z przeciwnikiem.

Na półmetku rozgrywek Krzyniak plasuję się na 3. pozycji (po wycofaniu się drużyny MKS Przasnysz po pierwszej rundzie) ze stratą 4 punktów do vice lidera –  APNu Ostrołęka.

O co zamierza walczyć Krzyniak w rundzie wiosennej? – O każdy punkt! Poprzednia runda pokazała, że zdecydowanym faworytem rozgrywek jest zespół Mławianki Mława, natomiast wyniki pozostałych meczy są sprawą otwartą. W tej lidze każdy może wygrać z  każdym – mówi trener Marcin Sokół. – Pierwszy mecz rundy wiosennej, który planowany jest na 7 kwietnia 2018, przyjdzie nam zagrać z drużyną Wieczfnianki Wieczfni. Być może on określi szczegółowe wiosenne cele.

Wszystkie mecze w roli gospodarza rozgrywać będziemy na obiektach OSiR w Przasnyszu.

Rocznik 2008 i młodsi

Podobnie jak chłopcy ze starszych roczników, Orliki Krzyniaka z początkiem lutego rozpoczęły przygotowania do rozgrywek okręgowej ligi Orlików U-10 (runda wiosenna). Do swojej dyspozycji trener ma na tą chwilę 18 młodych sportowców. Planowany start rywalizacji w tej kategorii wiekowej jest na przełomie kwietnia i maja.

Przypomnijmy, że w tej grupie wiekowej rywalizacja o punkty ligowe odbywa się systemem turniejowym. Nasz zespół jako trzeci będzie organizatorem turnieju, który odbędzie się na boisku szkolnym w Krzynowłodze Małej. Rywalami Orlików Gminnego Klubu Sportowego Krzyniak będą następujące zespoły: Młode Orły Pułtusk, Makowianka Maków Mazowiecki, MKS Przasnysz oraz GKS Pokrzywnica.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments