Dobiegła końca I edycja szkoleń dla psów zaadoptowanych z terenu Miasta Przasnysz.

W okresie od 22 lipca 2020r. do 6 października 2020r. właściciele psów wraz ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w bezpłatnym szkoleniu, które odbyło się na boisku Wembley przy ul. Orlika w Przasnyszu.

 

-Właściciele czworonogów otrzymali przydatne porady od certyfikowanego trenera – behawiorysty Ewy Nowak oraz szansę nauczenia się wielu komend i poznanie zasad psiego savoir-vivru. W każdym dniu szkolenia były specjalnie dobrane ćwiczenia, które stymulowały psi umysł oraz dawka wiedzy o psach dla ich właścicieli. Sprzęt niezbędny do szkolenia zapewnił samorząd miasta – informuje Miasto Przasnysz.

 

Psy były szkolone zgodnie ze standardami, co oznacza przede wszystkim bezpieczeństwo dla psiaków i ich opiekunów, a także nowoczesne podejście do pracy z czworonogami. Program zajęć był tak zaplanowany, by poprawić zachowanie czworonoga w codziennych sytuacjach . „Absolwent kursu” po ukończeniu szkolenia zna aż 12 komend takich jak: skupienie na właścicielu, do mnie, siad, leżeć, zostać, do nogi, prawidłową zabawę, aport, chodzenie na luźnej smyczy, chodzenie przy nodze, podaj łapę oraz skoki przez przeszkody- hop.

– Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję wesprzeć właścicieli psów i pomóc im zrozumieć zachowanie podopiecznych. Jest to doskonała inicjatywa, dającą wielu właścicielom i ich psom możliwość zdobycia przydatnych na co dzień umiejętności i budowania skutecznej, sprawiając, że wspólne życie czworonogów i ich opiekunów nabiera jeszcze pełniejszego współpracy. Pies to nie tylko miska i nudny spacer. Dzięki szkoleniu rozwijamy tę świadomość wymiaru. W przyszłym roku kolejne psy otrzymają szansę uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu – podsumowuje projekt przasnyski magistrat.

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments