Dobiega końca remont drogi Mchowo – Kijewce. Powiat zachował historyczny bruk

Kończy się remont drogi powiatowej z Mchowa do Kijewic. Zakres prac obejmuje wykonanie robót ziemnych, nawierzchni, wymiany oznakowania pionowego, zainstalowania oświetlenia fotowoltaicznego na skrzyżowaniach i uzupełnienie poboczy. Ze względu na historyczną wartość bruku położonego tu podczas II wojny światowej, pokryte kostką skrzyżowania pozostaną odsłonięte.

 

Powiat Przasnyski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na projekt pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, przywrócenie standardów technicznych dróg powiatowych Powiatu Przasnyskiego w ramach remontów DP Wielbark- Zaręby, Mchowo – Kijewice – Obrąb oraz Kaki Mroczki – Skierkowizna”.

W ramach wyżej wymienionego projektu zostanie wykonany remont drogi powiatowej Mchowo – Kijewice – Obrąb. Remontowana droga stanowi północno-zachodni objazd miasta Przasnysz, co dla władz powiatu miało znaczenie przy podejmowaniu tej inwestycji.

Łączna kwota robót to 694 683,09 zł brutto, z czego dofinansowanie stanowi kwotę  486 278,16 zł. Stan zaawansowania całego zakresu robót wynosi około 90%.

Termin realizacji umowy upływa z dniem 30 czerwca 2021 roku. Umowa z wykonawcą została podpisana 17 września 2020 roku, jednak Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego rozpoczęło prace budowlane w marcu 2021 roku.

 

 

M. Jabłońska


 

guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
10 dni temu

A może pomalujecie pasy na różowych słupach, bo jak się ktoś tam zabije, to może być pozew o brak odpowiedniego oznakowania drogi.

Marek (Laskonogi)
Marek (Laskonogi)
10 dni temu
odpowiada  Piotr

Jak ktoś się zabije to Baran

Even
Even
10 dni temu
odpowiada  Piotr

To nie jeździj tamtędy jak nie umiesz jezdzic

Radek
Radek
10 dni temu
odpowiada  Even

Nie mówi o sobie, tylko uprzedza fakty .

Gość
Gość
10 dni temu

O co z tymi karpami pozostawionymi przy drodze? Dobre miejsce sobie starosta wybrał do fotografii…

Even
Even
10 dni temu
odpowiada  Gość

No chyba je uprzątną jak skończą roboty

Mario
Mario
10 dni temu

Ale już drzewa z tego samego okresu co kostka zostały wycięte.

I dobrze
I dobrze
10 dni temu
odpowiada  Mario

Drzewa wycięli żeby się nikt na nich nie zabił. Ja jestem za usunięciem wszystkich drew w pasie drogowym

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu
odpowiada  I dobrze

To w przepusty będą walić albo w słupy.
Na głupków za kierownicą rady nie ma.

Radek
Radek
10 dni temu

Atencjusz
Definicja: Osoba poszukująca ciągłej atencji (uwagi), za wszelką cenę próbuje uzyskać aprobatę społeczeństwa, także w negatywny lub kontrowersyjny sposób.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu

A kiedy otwarcie? Jezdnia dosyć szeroka, więc z 10 osób do przecinania szarfy się zmieści. Tylko jest problem, bo Jan Maria ostatnio w PiS na cenzurowanym. Ale pani senator (sorki, nazwiska nie pamiętam) na pewno dotrze. Plus osobisty ochroniarz starosty oczywiście. I jeszcze z siedmioro miejscowych klakierów będzie można dokoptować.

Osz Ty
Osz Ty
10 dni temu

Proponuję staroście porobic zdjęcia na drogach powiatowych np. łącznik Dobrzankowo droga wojewódzka do Ostrołęki przez Fijałkowo zakręty pozarastane gałęziami nic nie widac nie mówiąc już o koszeniu rowów bo chyba już pora panie starosto.