Do szkół wracają elementy przysposobienia obronnego. Czego uczniowie będą uczyć się od 1 września?

Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek zapowiedział powrót przysposobienia obronnego. Lekcje będą częścią edukacji dla bezpieczeństwa.

 

– Od 1 września zdecydowanie zmienimy Edukację dla bezpieczeństwa – zapowiedział w Telewizji Republika szef resortu edukacji.

Poinformował, że wprowadzone zostaną „elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat”, w tym m.in. „strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią”, ale także elementy wiedzy obronnej i udzielanie pierwszej pomocy.

– Po to, żeby rzeczywiście spowodować, by Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie – wyjaśniał.

 

– Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić – ocenił.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benek
Benek
2 lat temu

W końcu. Ale czy dzisiejsza młodzież będzie chciała się uczyć pierwszej pomocy ,strzelania itp. Rurkowcy i wytipsowane panny.