Do szkół trafi więcej soków z jabłek i malin

29 sierpnia Rada Ministrów przyjęła przedłożone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozporządzenie o zwiększeniu finansowania porcji owoców i warzyw dostarczanych do placówek edukacyjnych. Do szkół trafi więcej soków z jabłek oraz malin.

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we wtorek, 29 sierpnia poinformowało, że w roku szkolnym 2023/2024 dzieci w szkołach otrzymają dodatkowe porcje soków z jabłek oraz malin.

– Rada Ministrów przyjęła, przedłożone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, rozporządzenie zwiększające do 10 mln zł finansowanie porcji owoców i warzyw, które są dostarczane do szkół – dodają.

W roku szkolnym 2023/2024 stawka na jedną porcję owoców i warzyw zostanie podniesiona z 1,10 zł do 1,12 zł. Nowe środki zostaną przeznaczone na dodatkowe porcje soków otrzymanych z jabłek oraz malin – wyjaśnia ministerstwo.

 

– Propozycja pozwoli na uatrakcyjnienie oferty produktów dla dzieci, przy czym nadal będzie gwarantowała zachowanie zdecydowanej przewagi liczby porcji składających się ze świeżych owoców i warzyw, które to w pierwszej kolejności powinny być dostarczone do szkół – dodają.

Resort szacuje, że w roku szkolnym 2023/2024, z programu skorzysta ponad 1,7 mln zł dzieci z klas I-V w szkołach podstawowych.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
25 dni temu

Dlaczego tylko dla klas I -V , starsze dzieci VI- VIII to od macochy?