Do Przasnysza wróciły treningi piłki ręcznej. W mieście powstało nowe stowarzyszenie

30 stycznia oficjalnie na mapie Przasnysza pojawiło się nowe stowarzyszenie. Wraz z nim do miasta powróciły treningi piłki ręcznej.

 

W Przasnyszu wystartowała nowa sekcja sportowa piłki ręcznej. Od 10 listopada 2023 r. w każdy piątek o godzinie 21.00 w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu odbywają się godzinne treningi dla wszystkich miłośników piłki ręcznej. 30 stycznia nieformalna grupa oficjalnie została wpisana do rejestru stowarzyszeń.

W skład zarządu Handball Przasnysz, bo tak nazywa się nowo powstałe stowarzyszenie, wchodzą: Grzegorz Krasnowski, Mateusz Iwiński, Szymon Ojrzyński, Damian Sumiński.

Obecnie stowarzyszenie liczy sobie 25 członków (osoby dorosłe), które mogą na trening przyprowadzać również dzieci i młodzież. Członkowie Stowarzyszenia, chcąc powrócić do korzeni tej dyscypliny w Przasnyszu.

Grupa jest zróżnicowana pod względem wieku oraz umiejętności. Są w niej osoby, które uprawiały tą dyscyplinę sportu pod batutą Wiesława Zagroby, jak i z doświadczeniem gry w innych okolicznych klubach (w Ciechanowie, czy Mławie). Są również osoby, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z piłką ręczną.

Na treningach panuje przyjazna i swobodna atmosfera. Osoby odpowiedzialne za treningi, a więc Grzegorz, Mateusz, Szymon i Damian dobierają ćwiczenia, które wzmacniają siłę fizyczną, koordynację oraz umiejętność planowania gry.

Celem jest utworzenie drużyny seniorów, która będzie występować na poziomie ligowym oraz grupy młodzieżowej.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
16 dni temu

Handball Przasnysz istnieje w Przasnyszu od lat i nie jest to nowe stowarzyszenie

Tomasz
Tomasz
16 dni temu

Handball Przasnysz to nowe stowarzyszenie. Może Pan pomylił z UKS Handball Przasnysz, które rzeczywiście wcześniej istniało wiele lat.