Do przasnyskiego szpitala trafiły elektryczne łóżka o wartości 480 tysięcy złotych

3 sierpnia 2021r. SP ZZOZ w Przasnyszu został powtórnie doposażony przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

 

Jak informuje Dyrektor lecznicy Grzegorz Magnuszewski, zgodnie z Decyzją Wojewody Mazowieckiego, na potrzeby placówki, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała 3 sierpnia br. asortyment w postaci 60 elektrycznych łóżek szpitalnych o wartości 480 tysięcy złotych, które zostaną rozdysponowane pomiędzy oddziałami szpitalnymi.

Dobra współpraca z instytucjami państwowymi, samorządem lokalnym, fundacjami oraz innymi podmiotami zewnętrznymi pozwala na systematyczne doposażanie SP ZZOZ w Przasnyszu w sprzęt niezbędny do leczenia pacjentów – nie tylko z COVID-19. Inwestycje w nowoczesne wyposażenie to nowe możliwości na poszerzanie diagnostyki i leczenia wielu chorób.

 

Warto przypomnieć, iż Wojewoda Mazowiecki, w związku z realizacją decyzji w sprawie udostępnienia rezerw strategicznych, przekazał również – w czerwcu br. na rzecz Szpitala im. dr. W Oczko w Przasnyszu – kontenerowy tomograf komputerowy o wartości blisko 2 milionów złotych. Dodatkowo, w ramach umów użyczenia w 2021 roku przekazano również: pompy strzykawkowe, urządzenia do nosowej wentylacji wysokoprzepływowej i pompę infuzyjną.

Z kolei z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego, SP ZZOZ w Przasnyszu w 2021r. został doposażony w urządzenia do nosowej wentylacji wysokoprzepływowej, aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, pompy infuzyjne, pompy strzykawkowe, pulsyksometry, nowoczesny mobilny aparat rentgenowski, defibrylatory oraz ssaki elektryczne.

Jak dodaje Dyrektor Szpitala w Przasnyszu: To bardzo cenne i potrzebne wsparcie, które pomaga w zapewnieniu chorym komfortowych warunków pobytu, a także ułatwia proces diagnostyki, leczenia i realizacji świadczeń medycznych. Pozyskiwana aparatura i inne wyposażenie, umożliwiają nie tylko zwiększenie potencjału placówki, ale także dają możliwość zabezpieczenia kompleksowości leczenia oraz sukcesywnej poprawy warunków hospitalizacji. Podniesienie jakości świadczeń medycznych jest dla Nas priorytetem. Nieustannie, staramy się realizować przedsięwzięcia, które pozwalają profesjonalnie, na bieżąco zabezpieczać potrzeby zdrowotne populacji mieszkańców naszego regionu i nie tylko.

Korzystając więc z okazji, chciałbym jeszcze raz – w imieniu własnym, personelu, a w szczególności pacjentów, złożyć serdeczne podziękowania Wojewodzie Mazowieckiemu – Konstantemu Radziwiłłowi, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego – Adamowi Struzikowi oraz Prezesowi Agencji Rezerw Materiałowych – Michałowi Kuczmierowskiemu za okazane wsparcie i przekazanie na rzecz przasnyskiej placówki aparatury medycznej, specjalistycznego sprzętu, środków ochrony indywidualnej oraz preparatów do dezynfekcji.

Ponadto, chciałbym również podziękować za organizację transportu łóżek szpitalnych przekazanych przez Wojewodę Mazowieckiego na rzecz SP ZZOZ w Przasnyszu – Panu Zbigniewowi Dobrzyńskiemu, właścicielowi Zakładu Handlowo-Usługowego IWA w Przasnyszu.

 

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Expert
Expert
1 miesiąc temu

Samsung porządna marka 👍👍👍

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

A gdzie zdjęcie ze Starostą i jego osobistym ochroniarzem 🤔?

Bogdan
Bogdan
1 miesiąc temu

W domu wszyscy zdrowi?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Bogdan

Tak, wszystko ok, dziękuję.
A u Ciebie? Leki już wzięte? Zęby umyte? No to czas spać.

Bogdan
Bogdan
1 miesiąc temu

A ty napij się zimnej wody,może przestaniesz pisać głupoty

123
123
1 miesiąc temu

Pojechał służbowym samochodem na urlop .

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  123

No to życzę udanego wypoczynku. Urlop się każdemu należy.

Lex
Lex
1 miesiąc temu
odpowiada  123

Ta, na urlop do szpitala.

Prawdziw (ten markowy)
Prawdziw (ten markowy)
1 miesiąc temu

Łóżka już są, teraz czekamy na krzesła.