Do piątku nowa odsłona tarczy antykryzysowej.

We wtorkowy poranek odbyła się kolejna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Jadwigi Emilewicz i minister Marleny Maląg. Do piątku ma zostać zaprezentowana kolejna część tarczy antykryzysowej.

 

Mateusz Morawiecki dowodził, że rząd prowadzi dobre działania.

– Ostatnie zmiany na rynku obligacji i opinie w raportach instytucji finansowych świadczą, że Polska prowadzi działania we właściwy sposób – mówił.

Dodał, że dla Europy potrzebny jest nowy plan Marshala. – Nie ma dzisiaj ważniejszego zadania przed Europą niż drugi Plan Marshalla – na miarę XXI w. To plan, który ma pozwolić nie tylko ocalić miejsca pracy, ale też wznieść się na wyższy poziom gospodarczy po kryzysie, po koronawirusie – dodał Morawiecki.

Jadwiga Emilewicz, wiceminister w swoim wystąpieniu wspomniała, że do piątku mają zostać zaprezentowane kolejne propozycje, związane z tarczą antykryzysową.

– Jeszcze w tym tygodniu, do piątku przedstawimy propozycje rządowe kolejnych rozwiązań, kolejnej odsłony tarczy antykryzysowej. Złożą się na nią następujące propozycje. Pierwszy z nich jest to fundusz dopłat do oprocentowania BKG, jego celem jest przede wszystkim, aby przedsiębiorcy, którzy utracili płynność finansową, czyli zdolność do spłaty w terminie wymagalnych zobowiązań oraz przedsiębiorcy zagrożeni utratą płynności w wyniku rozprzestrzeniania się pandemii mogli zostać wsparci taki funduszem dopłat do odsetek, mając zatem możliwości korzystania z szerokiej gamy kredytów, które już uruchomiliśmy od początku tego roku i które za chwilę uruchomi Polski Fundusz Rozwoju – mówiła.

Dodała, że w nowej odsłonie tarczy znajdzie się aż 270 mln złotych na ten cel. Dodatkowo zostanie zmienione prawo pracy i prawo zamówień publicznych. Wykonawcy w łatwy sposób będą mogli dokonywać zmian w umowach i nie były one obciążone finansowo.

– Będziemy starali się odblokować Krajową Izbę Odwoławczą, aby ona mogła orzekać w trybie, kiedy wymiar sprawiedliwości dziś nie pracuje – dodała.

Zostaną zluzowane reguły finansowe, które działają w samorządach. Co druga złotówka, a nie jak dotychczas – co czwarta, trafi do budżetów samorządów.

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ehhh
Ehhh
3 lat temu

Ja pierd… brak słów, cały czas tylko pie…nie, żadnych konkretów, nic. Jak dla siebie chcą coś ugrać to w jedną noc… Mija miesiąc od obiecanej pomocy i nic, kompletnie nic, jedynie słowa.

Ducane
Ducane
3 lat temu

RZĄDZĄ NAMI GŁUPCY ,
może zdanie powtarzane tysiąc razy dotrze do Polaków,!!! te cymbały
pozamykaly zakłady fryzjerskie , kosmetyczki i gastronomie gdzie może przyjść jedna osoba na pół
godziny i potem kolejna a AMAZONY zatrudniające tysiące ludzi
zamkniętych w blaszaku pracują !!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Ducane

A skąd się ci głupcy wzięli? Marsjanie nam podrzucili ??

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu

Jeden z liderów formacji, która ma wywalone na Unię Europejską, mówi coś o nowym planie Marshalla? Przecież ich celem jest powolny polexit. Wczorajszy kuriozalny wyrok TK jest kolejnym małym kroczkiem.
Mateuszku drogi, mowiono ci nie raz, że UE to nie tylko pieniądze. UE to również wartości, które Twojej władzy są obce. Więc się chłopie określ. Albo jesteśmy w tej Unii, albo postawcie sprawę jasno i wychodzimy. A nie stoicie w rozkorku.