Do dwóch jednostek OSP z powiatu przasnyskiego trafią nowe samochody strażackie

22 lutego wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Wśród nich jednostki z powiatu przasnyskiego.

 

W tym roku przewidziano zakup 675 samochodów ratowniczo – gaśniczych o czym poinformował w środę, 22 lutego wiceminister Maciej Wąsik.

– Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest priorytetem rządu. Istotne dla tego bezpieczeństwa jest funkcjonowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dodatkowe wsparcie dla strażaków z OSP. Jednostki zostaną wyposażone w 675 nowych wozów strażackich. To ogromne wsparcie, dzięki któremu druhowie szybciej dotrą do miejsca wypadku czy pożaru. Sprzęt pozwoli na ratowanie życia oraz mienia obywateli – informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

 

W 2023 roku Ochotnicze Straże Pożarne zostaną wyposażone także w inny sprzęt strażacki. Na ten cel przeznaczono 236 milionów złotych. Dzięki tym środkom zostaną zakupione:

  • środki ochrony osobistej (mundury, hełmy, buty ochronne);
  • sprzęt łączności, uzbrojenia (pilarki do drewna i metalu);
  • sprzęt ratowniczo-gaśniczy (pompy, węże).

 

W opublikowanym zestawieniu jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych w 2023 roku znalazły się:

  • jednostka OSP Krasne, gm. Krasne – samochód ratowniczo – gaśniczy lekki,
  • jednostka OSP KSRG Mchowo, gm. Przasnysz – samochód ratowniczo – gaśniczy średni.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lolo
Lolo
26 dni temu

Emeryci że Mchowa chcą się dalej wykazywać…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
25 dni temu
Reply to  Lolo

Niema jak straż zawodowa wystarczył telefon i już są