Do dwóch jednostek OSP z powiatu przasnyskiego trafią nowe samochody strażackie

22 lutego wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych. Wśród nich jednostki z powiatu przasnyskiego.

 

W tym roku przewidziano zakup 675 samochodów ratowniczo – gaśniczych o czym poinformował w środę, 22 lutego wiceminister Maciej Wąsik.

– Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest priorytetem rządu. Istotne dla tego bezpieczeństwa jest funkcjonowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dodatkowe wsparcie dla strażaków z OSP. Jednostki zostaną wyposażone w 675 nowych wozów strażackich. To ogromne wsparcie, dzięki któremu druhowie szybciej dotrą do miejsca wypadku czy pożaru. Sprzęt pozwoli na ratowanie życia oraz mienia obywateli – informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

 

W 2023 roku Ochotnicze Straże Pożarne zostaną wyposażone także w inny sprzęt strażacki. Na ten cel przeznaczono 236 milionów złotych. Dzięki tym środkom zostaną zakupione:

  • środki ochrony osobistej (mundury, hełmy, buty ochronne);
  • sprzęt łączności, uzbrojenia (pilarki do drewna i metalu);
  • sprzęt ratowniczo-gaśniczy (pompy, węże).

 

W opublikowanym zestawieniu jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych w 2023 roku znalazły się:

  • jednostka OSP Krasne, gm. Krasne – samochód ratowniczo – gaśniczy lekki,
  • jednostka OSP KSRG Mchowo, gm. Przasnysz – samochód ratowniczo – gaśniczy średni.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lolo
Lolo
1 rok temu

Emeryci że Mchowa chcą się dalej wykazywać…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Lolo

Niema jak straż zawodowa wystarczył telefon i już są