Dni Makowa Mazowieckiego 2023 – gwiazdami Sarius i Natalia Kukulska

W weekend 10 – 11 czerwca zaplanowano Dni Przasnysza. Tydzień później miejskie uroczystości odbędę się w sąsiednim Makowie Mazowieckim. Kto będzie gwiazdą?

 

Dni Makowa odbędą się w dniach 17 – 18 czerwca. Scena główna rozstawiona zostanie na rynku miejskim. Nie zabraknie wielu wydarzeń w tym tradycyjnie już „Teatralnego Rynku” i zlotu motocyklistów. Sobota, 17 czerwca będzie dniem koncertów i wielkich gwiazd.

– Tego dnia będziemy mieli okazję uczestniczyć w koncercie Natalii Kukulskiej jednej z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek, autorki tekstów i współautorki muzyki oraz Sariusa popularnego rapera młodego pokolenia – informuje Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim.

 

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Córka legendy polskiej sceny muzycznej, piosenkarki Anny Jantar oraz kompozytora Jarosława Kukulskiego.  Autorka tekstów i współautorka muzyki. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 7 lat. Jej dziecięce albumy sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, zdobywając pierwszą platynową płytę w historii polskiej muzyki. W 2021 roku wokalistka obchodziła 25 lecie pracy artystycznej, co uczciła wyjątkowym wydawnictwem „Jednogłośna”, a także udziałem w formacie „MTV Unplugged”, który miał swoją premierę w formie koncertu telewizyjnego, jak również płyty live.

W social mediach obserwuje ją ponad 300 tysięcy fanów. Jej klipy w serwisie YouTube zostały wyświetlone kilkadziesiąt milionów razy, a koncerty wyprzedają się niemal do ostatniego miejsca. Natalia stale zaskakuje publiczność kolejnymi odsłonami: choć od lat wierna jest muzyce elektronicznej, nie przeszkadza jej to w romansie z akustycznymi, a nawet symfonicznymi formami.

Sarius to pseudonim Mariusza Gollinga, rapera pochodzącego z częstochowskiego „Osiedla 1000-lecia”. Jest on założycielem wytwórni Antihype. Debiutancki album Sariusa „Blisko leży obraz końca” ukazał się w listopadzie 2013 roku nakładem Asfalt Records. 17 listopada 2017 ukazał się piąty solowy materiał Sariusa „Antihype” i był on wydany w jego własnej wytwórni o tej samej nazwie. Za produkcję odpowiadał Gibbs, a wśród gości na znaleźli się Rogal DDL, Ten Typ Mes, Kartky, KPSN i Kacper HTA. Album zajął szóste miejsce na liście OLiS i osiągnął status platynowej płyty.

Kolejne dwa albumy, „Wszystko co złe” z 2018 i „Pierwszy dzień po końcu świata”, również pokryły się platyną, a drugi z nich zadebiutował na 1. miejscu OLiSu. W 2021 roku Sarius wydał „Antihype 2”, na którym gościnnie pojawili się między innymi Szpaku, Mery Spolsky i Baranovski. Wydawnictwo uzyskało certyfikat złotej płyty.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

Kukulska. Ta od jednego przeboju? Puszek okruszek?

Tolek
Tolek
30 dni temu
Reply to  Anna

Nie doruwnujesz jej do pięt, a już się wypowiadasz