Dlaczego warto zainwestować w agregat prądotwórczy?

Inwestycja w agregat prądotwórczy staje się coraz bardziej popularna wśród właścicieli domów, firm oraz instytucji publicznych. Wynika to z coraz częstszych przerw w dostawach energii elektrycznej, spowodowanych zarówno awariami, jak i planowanymi pracami modernizacyjnymi sieci elektroenergetycznej. Przestarzała infrastruktura oraz rosnące obciążenie sieci, prowadzą do częstych przerw w zasilaniu. Agregaty prądotwórcze stanowią skuteczne rozwiązanie tego problemu, zapewniając niezawodne źródło zasilania rezerwowego. W poniższym tekście wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w agregat prądotwórczy oraz jakie korzyści może przynieść jego posiadanie.

 

Uciążliwe przerwy w dostawach prądu

Agregaty prądotwórcze wykorzystuje się jako zasilanie rezerwowe podczas przerw w dostawach energii elektrycznej z sieci. Przerwy w pracy sieci elektroenergetycznej mogą być spowodowane awariami oraz planowanymi modernizacjami i konserwacjami. Niestety, zarówno jedne, jak i drugie zdarzenia występują w polskich sieciach stosunkowo często, z uwagi na przestarzałą infrastrukturę. Sieci nie są w stanie podołać obciążeniu generowanemu przez odbiorców energii, a dodatkowo ciężką sytuację pogarszają liczne instalacje fotowoltaiczne. Choć ogniwa PV są korzystne dla środowiska naturalnego, dla sieci stanowią problem ze względu na specyfikę pracy.

 

Polska sieć elektroenergetyczna jest przestarzała i nie spełnia współczesnych wymagań użytkowników. Modernizacja infrastruktury w nowoczesny i w pełni funkcjonalny system wiąże się z ogromnymi kosztami. Mimo prowadzonych prac, nie można oczekiwać znacznej poprawy stanu sieci w najbliższych latach – proces ten wymaga czasu. Obecna sytuacja jest głównym powodem, dla którego wielu przedsiębiorców, zarządców obiektów publicznych i komercyjnych, a także właścicieli domów jednorodzinnych i gospodarstw rolnych, decyduje się na zakup agregatów prądotwórczych. Jest to najprostszy i najbardziej ekonomiczny sposób na zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej oraz ochrony przed dyskomfortem, a także potencjalnymi stratami materialnymi i finansowymi spowodowanymi przerwami w zasilaniu.

Zasilanie rezerwowe z agregatu – dla kogo?

Duże jednostki o mocy rzędu kilkudziesięciu, stu a nawet więcej kilowatów, są przeznaczone do zasilania obiektów o wysokim poborze energii, takich jak szpitale, zakłady przemysłowe czy centra handlowe. Z kolei agregaty o małych mocach wynoszących kilka, kilkanaście kW, są idealne dla domów jednorodzinnych, biur, obiektów branży HORECA, urzędów czy szkół.

Rolnictwo to kolejna dziedzina, w której znajdują zastosowanie generatory prądu. Agregaty są niezbędne do podtrzymania zasilania w obiektach hodowlanych oraz szklarniach, gdzie konieczne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury, wilgotności oraz cyrkulacji powietrza. Nawet krótkotrwałe wstrzymanie pracy wentylatorów może prowadzić do strat zwierząt lub upraw i generować znaczne straty finansowe.

Brak dostępu do sieci? Pomoże agregat prądotwórczy!

Agregat prądotwórczy jest praktycznym rozwiązaniem nie tylko we współpracy z siecią elektroenergetyczną, ale także wszędzie tam, gdzie nie ma technicznych możliwości przyłączenia do sieci. Jest również przydatny, gdy użytkownik chce korzystać z prądu tymczasowo, tam gdzie instalacja elektryczna jest zbyt odległa. Agregaty są często używane w domkach letniskowych i na działkach rekreacyjnych położonych w odległych miejscach, takich jak rozległe lasy czy znajdujące się na odludziu dzikie okolice.

 

Źródło: https://proton-polska.pl/pol_m_Agregaty-pradotworcze-100.html

 

Generatory znajdują również zastosowanie na budowach oraz w pracach terenowych, np. związanych z utrzymaniem dróg. Sprawdzają się przy organizacji imprez plenerowych oraz w akcjach ratunkowych prowadzonych przez straż pożarną i inne służby. Z agregatów często korzystają rolnicy podczas prac polowych, które odbywają się z dala od gospodarstw. Aby dowiedzieć się więcej o agregatach, warto zapoznać się z ofertą polskiego producenta Proton.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.