„Dietka Radnego”. Przyznano pierwszy grant

Michał Wiśnicki i Mateusz Piórkowski, radni miasta i gminy Chorzele w październiku ogłosili drugą edycję konkursu grantowego „Dietka Radnego”. W piątek poznaliśmy pierwszy projekt, który otrzyma dofinansowanie.

 

– Oferty były różnorodne i to na pewno cieszy. Jak to bywa w konkursach, jedne propozycje wydawały nam się ciekawsze i bardziej angażujące, inne trochę mniej. Postawiliśmy na te ciekawsze. Przynajmniej z naszej perspektywy. Pod uwagę braliśmy też trwałość skutków zakładanych przez projekt. Nie ukrywamy, że wolimy efekty długofalowe niż doraźne akcje. Bo oczywiście każdy widzi swoje potrzeby i uznaje ich wagę, jednak jako sponsorujący te projekty, mamy swoją wizję pomocy. I w tej edycji pomożemy tym aktywistom, których sposób myślenia i działania jest bardziej zbieżny z naszym – informują organizatorzy.

W piątek, 19 listopada został ujawniony pierwszy laureat konkursu „Dietka Radnego”, została nim Ochotnicza Straż Pożarna w Chorzelach.

 

– Druhowie strażacy zgłosili się z projektem wsparcia montażu szafek ubraniowych w przebieralni. Ponieważ straż nie dysponuje zbyt dużą liczbą pomieszczeń, funkcjonalne wykorzystanie każdego z nich jest na wagę złota. Obecnie posiadane szafki są stare i zajmują dużo miejsca, a ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia – dodają organizatorzy.

Całkowity koszt modernizacji strażackich szafek to 4500 złotych. Część pieniędzy udało się już zebrać. Radni postanowili dołożyć do tej inwestycji 1500 zł.

W najbliższych dniach poznamy kolejnych laureatów konkursu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
1 rok temu

Już widzę naszych radnych jak dokladają do czegoś 5 złotych, zwłaszcza przewodniczący albo pan O.