Dietetyk Renata Majdowska odwiedziła uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu

W marcu uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu z klasy kosmetycznej LO uczestniczyli w spotkaniu z dietetyk Renatą Majdowską. Wydarzenie poświęcone było zdrowemu żywieniu.

 

– Prowadząca prelekcję Renata Majdowska w ciekawy sposób przybliżyła młodzieży zasady zdrowej diety ujęte w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Uczniowie zapoznani zostali także z wpływem odżywiania na stan i funkcjonowanie skóry, a także na stan włosów i paznokci. Nasz gość podkreślił, że niewłaściwa dieta jest jedną z przyczyn problemów ze skórą, włosami czy paznokciami, a stosowanie wyłącznie kosmetyków nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dla zdrowia i urody bardzo ważne jest prawidłowe odżywienie naszego organizmu – relacjonuje Joanna Ciesielska – Lipka.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie składniki pokarmowe oraz produkty spożywcze są najważniejsze przy odżywieniu skóry, włosów i paznokci.

 

– Poznali także wykaz produktów, które działają niekorzystnie. Dziękujemy młodzieży za aktywny udział, a naszemu gościowi za przyjęcie zaproszenia – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

ZSP zawsze słynęło z fachowców od żywienia. Mam rozumieć, że teraz ich zabrakło, że rozpraszają z zewnątrz?