Diecezja Płocka ma nowego biskupa. Został nim bp Szymon Stułkowski

Diecezja Płocka poinformowała dziś o wyborze nowego biskupa. Miejsce bp Piotra Libery, który złożył rezygnację z posługi w czerwcu bieżącego roku, zajmie bp Szymon Stułkowski.

 

– W dniu 22 października 2022 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II, Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio poinformował, że Ojciec Święty Franciszek mianował Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Szymona Stułkowskiego nowym Biskupem Płockim. Otoczmy modlitwą nowego Pasterza naszej diecezji, prosząc o światło Ducha Świętego w prowadzeniu Kościoła na Północnym Mazowszu i Ziemi Dobrzyńskiej. Nie zapominajmy także o wdzięczności Bogu za dar nowego Biskupa dla Diecezji Płockiej (por. Ceremoniał Liturgicznej Posługi Biskupów, nr 1145) – czytamy w komunikacie.

 

Zgodnie ze wskazaniami Ceremoniału Liturgicznej Posługi Biskupów do dnia kanonicznego objęcia diecezji przez bp Szymona Stułkowskiego Diecezja Płocka pozostanie w jurysdykcji Administratora Apostolskiego Biskupa Wiesława Śmigla.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Libera jako jeden z niewielu biskupów miał odwagę coś działać w sprawie pedofilii w kościele. Większość jego kolegów wolała zamiatać sprawy pod dywan.

przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu

człowieku, co Ty wiesz o L ??? nie wypowiadaj się, bo nie znasz sprawy ….jesteś za cienki w uszach…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  przasnyszanka

Ty za to jesteś gruba. W biodrach i w talii.

amator
amator
1 rok temu

Wreszcie kogoś wypchnęli na tą nienajlepszą diecezję. Zdrowia życzymy.

kmac
kmac
1 rok temu

Przy każdym kościele diabeł ma swoją kaplicę.

Rocky
Rocky
1 rok temu

Kołakowski został biskupem?