Delegacja ZSP Chorzele na konferencji podsumowującej akcję „Paczka na Kresy”

Co roku uczniowie z chorzelskiego Zespołu Szkół Powiatowych angażują się w akcję „Paczka na Kresy”. W marcu wzięli udział w konferencji ją podsumowującej.

 

2 marca delegacja z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach wybrała się do Warszawy na konferencję dotyczącą akcji „Paczka na Kresy”. Udział w niej wzięła Kinga Małkowska, Aleksandra Piórkowska oraz Joanna Rybińska wraz z opiekunem Maciejem Wierzbickim.

– Otrzymaliśmy zaproszenie, ponieważ nasza szkoła każdego roku uczestniczy w tej akcji. Polega ona na zbiórce darów, które są przekazywane najbardziej potrzebującym Polakom mieszkającym na Kresach. Ta akcja pobudza w naszych uczniach wrażliwość, szlachetność oraz daje możliwość pomocy osobom,  którego tego potrzebują – informuje szkoła.

 

Podczas konferencji uczniowie wysłuchali ciekawej lekcji historii, którą wygłosił polski pisarz i historyk Tomasz Łysiak.

– W dalszej części, otrzymaliśmy statuetkę jako wyraz podziękowania za nasz wkład w akcję „Paczka na Kresy”, natomiast podsumowaniem konferencji była wspólna dyskusja oraz wymiana doświadczeń uczestników akcji – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments