Debata o bezpieczeństwie w Jednorożcu

Wczoraj w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jednorożcu odbyła się Debata społeczna pn. „ Bezpieczeństwo na terenie Gminy Jednorożec”.

W Debacie uczestniczyli: Starosta Powiatowy  Zenon Szczepankowski, Wójt Gminy  Jednorożec Michał  Lorenc, Komendant Powiatowy Policji insp. Zbigniew Listwon oraz I Z-ca Komendanta podinsp. Jacek Danieluk. Na debatę przybyli  mieszkańcy gminy Jednorożec oraz zaproszeni goście.  Celem Debaty było wypracowanie lokalnych rozwiązań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Po prezentacji na temat bezpieczeństwa przedstawionej przez Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu insp. Zbigniewa Listwona, uczestnicy debaty zgłaszali swoje uwagi i propozycje odnośnie poprawy bezpieczeństwa na terenie Gminy Jednorożec. Mieszkańcy zwrócili  uwagę na nadmierną prędkość pojazdów na ul. Długiej w Jednorożcu i proponowali  montaż fotoradaru, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Uczestnicy debaty wystąpili z postulatem wydzielenia z pasa jezdni ul. Długiej , pasa drogi dla rowerów , co zwiększy  bezpieczeństwo  rowerzystów. Mieszkańcy nowopowstających osiedli w Jednorożcu  zgłaszali niewystarczające oświetlenie ulic. Ponadto zgłaszali problem dużej liczby psów, które pozbawione są należytej  opieki właścicieli i  stwarzają zagrożenie dla mieszkańców. Oprócz policjantów odpowiedzi na pytania uczestników udzielali  Starosta Przasnyski i Wójt gm. Jednorożec.

Każdy uczestnik debaty otrzymał do wypełnienia anonimową  ankietę  oceniającą poziom poczucia bezpieczeństwa na terenie gminy Jednorożec  oraz efektywność pracy policji. Wnioski i propozycje przedstawione w trakcie debaty będą przekazane do szczegółowego rozpoznania i dalszej realizacji.


EŚ/EN


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments