Darmowe plany dietetyczne od NFZ

Polacy mogą skorzystać z darmowych planów dietetycznych. Taką usługę przygotował Narodowy Fundusz Zdrowia. Dostęp do nich jest możliwy poprzez stronę internetową lub aplikację.

 

Darmowe plany dietetyczne od Narodowego Funduszu Zdrowia to usługa, z której mogą skorzystać każdy poprzez aplikację mobilną mojeIKP lub stronę internetową diety.nfz.gov.pl. Aby z nich skorzystać należy się zalogować do swojego konta na przykład poprzez profil zaufany. Przygotowane plany dietetyczne oparte są na popularnej diecie Dash, której skrót oznacza „plan żywieniowy chroniący przed nadciśnieniem”.  Ma ona na celu przede wszystkim wsparcie układu krwionośnego człowieka poprzez ograniczenie spożywania soli i zwiększenie spożycia nieprzetworzonego jedzenia.

Użytkownik po zalogowaniu się otrzymuje 14 – dniowy jadłospis. Jego kaloryczność zależy od wskaźnika BMI, który oblicza się podając płeć, wagę, wzrost, a także wiek i swoją aktywność fizyczną.

 

Do wyboru jest dieta z kalorycznością 1200kcal, z kalorycznością 1500kcal oraz z kalorycznością 1800kcal. Dodatkowo użytkownik otrzymuje instrukcję wraz z przepisami i listą zakupów na najbliższe dwa tygodnie. Każdy rozpisany w diecie dzień składa się z 5 różnorodnych posiłków, czyli śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorka i kolacji.

Dla każdej osoby, która zdecyduje się skorzystać z tej opcji przygotowana zostanie porada zdrowotna o przykładowej treści:

„Spożycie cukru i słodyczy należy ograniczyć do minimum. Alternatywą dla tradycyjnych słodyczy mogą być sałatki owocowe, puddingi na odtłuszczonym mleku, czy domowe ciastka owsiane”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
24 dni temu

Taką poradę jak zamieszczona w artykule może dać każdy średnio inteligentny człowiek. Nie trzeba w tym celu zatrudniać sztabu ludzi za nasze pieniądze