Dariusz Nożyński z Rekordem Polski w biegu na 50 km na bieżni!

W sobotę, 6 czerwca w OSiR Targówek na stadionie KS Polonez odbyła się impreza biegowa pod nazwą „6 godzin pełnej mocy”. Udział w niej wzięli znani sportowcy polskiego ultra, w tym także pochodzący z Przasnysza Dariusz Nożyński.

 

Głośno mówiło się o łamaniu rekordów Polski. Rywalizację mężczyzn wygrał Dariusz Nożyński bijąc swój rekord życiowy 85,2 km (w sumie 213 okrążeń stadionu).

Dziś przytuliliśmy w doborowym towarzystwie kilka okrążeń no było jak w bajce. Od 60-70 km z rywalizacji wycofały się moje łydki. Okazuje się, że mają jednak jakieś znaczenia. Udało się to w pewnym stopniu zbagatelizować. Najważniejsze, że wychyliłem się wyraźnie za granicę 80 km, jak będzie chłodniej to aż sam się boję co ja nabiegam – opisywał na blogu warszawianin.

Podczas sobotniego startu Dariusz Nożyński ustanowił Rekord Polski na 50 km na bieżni. Jednocześnie jest to trzeci wynik w Polsce w biegu 6-godzinnym, a także drugi wynik na świecie w tym roku.

Kiedyś marzyłem, żeby być w czymś najlepszym, no ale nie, że od razu w Polsce. Trzeba zacząć marzyć z większym rozmachem? – skomentował Nożyński.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments