Dariusz Nożyński mistrzem 6-godzinnego biegu. Pobił również stadionowy rekord Polski w biegu na 100 kilometrów

Mistrzostwa Polski w biegu 6-godzinnym „6 godzin pełnej MOCY” rozegrano na  warszawskim stadionie Polonez. Najlepszym okazał się Dariusz Nożyński, który przy okazji pobił również rekord Polski na bieżni w biegu na dystansie 100 kilometrów.

 

Wygrywając w tegorocznym biegu 6-godzinnym pochodzący z Przasnysza, Dariusz Nożyński pokonał 94.33 km, wyprzedzając drugiego na mecie Czecha Lukasa Kozlika o prawie 5 kilometrów. To już druga edycja Mistrzostw Polski w biegu 6-godzinnym. Pierwsza odbyła się w 2022 roku w Chorzowie. Wtedy również zwyciężył Dariusz Nożyński.

– Nożyński przy okazji biegu 6-godzinnego ustanowił również stadionowy rekord Polski w biegu na 100 kilometrów. 250 okrążeń na stadionie POLONEZ pokonał w czasie 6 godzin, 28 minut oraz 15 sekund – informuje portal bieganie.pl.

– Dla wszystkich fanów Darka mamy dobrą wiadomość. W połowie września nasz Mistrz przyjeżdża do Przasnysza na drugą edycję charytatywnej imprezy „Zwycięzca Wingsa kontra sztafeta”. Zawody będą polegały na pokonaniu dystansu półmaratonu przez dziesięcioosobowe sztafety, które będą rywalizować z Darkiem. Do zawodów jeszcze mnóstwo czasu ale już zachęcamy do budowania formy bo Darek jak widać nie próżnuje – przekazuje Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments