Daria Kowalczyk finalistką XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W Łowiczu odbył się etap centralny XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Jego finalistką została uczennica Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach, Daria Kowalczyk.

 

– Brało w nim udział 30 najlepszych uczniów z całej Polski. W tej grupie znalazła się również uczennica Zespołu Szkół Powiatowych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach –  Daria Kowalczyk kształcąca się na kierunku technik organizacji turystyki – wyjaśnia szkoła.

Organizatorem olimpiady jest Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Została ona zorganizowana pod hasłem przewodnim „ W poszukiwaniu tradycji – dziedzictwo niematerialne w turystyce”.

– Głównym celem olimpiady było rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań turystyką oraz pogłębienie wiedzy i umiejętności zawodowych – czytamy.

Mimo, że rywalizacja była bardzo zacięta, Darii Kowalczyk udało się zdobyć tytuł finalisty. Dzięki temu jest zwolniona z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik organizacji turystyki i otrzyma indeks na wybrany kierunek studiów wyższych.

– Taki sukces wynika z ogromu włożonej pracy przez uczennicę, połączony z pasją do uprawiania turystyki i zaangażowaniem nauczyciela Patryka Szwejkowskiego. Należy zaznaczyć, że Daria była jedynym reprezentantem naszego regionu, który dotarł do etapu centralnego i zakończył go jako finalista XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
1 miesiąc temu

brawo ona

Kinga
Kinga
1 miesiąc temu

Gratulacje