Daniel Częścik w trakcie prac polowych stracił prawą rękę. Rozpoczęła się zbiórka na protezę i rehabilitację

7 września 2023r., podczas wykonywania prac polowych, Daniel Częścik uległ poważnemu wypadkowi. Maszyna rolnicza wciągnęła jego rękę. Rozpoczęła się zbiórka na protezę i na rehabilitację.

 

„Daniel to szczęśliwy mąż i tata trójki wspaniałych dzieci. Rodzina zawsze była i jest u niego na pierwszym miejscu, stara się każdą wolną chwilę spędzać z najbliższymi. Jest bardzo otwarty, swoim poczuciem humoru i charyzmą zjednał sobie wielu przyjaciół. Zdecydowanie pracowitość i zaradność to określenia pasujące do jego osoby. Pracował jako kierownik punktu paszowego, a poza pracą pomagał swoim rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa rolnego” – czytamy w opisie zbiórki.

„Nigdy nie było dla niego rzeczy niemożliwych, jest przysłowiową „złotą rączką”. Ma szerokie spektrum zainteresowań, tworzy wiele rzeczy użytkowych takich jak meble ogrodowe, wędzarnie oraz inne rękodzieła z metalu i drewna. Rozwijał się w różnych dziedzinach. Oprócz obsługi maszyn rolniczych, umiejętnie korzysta z bardziej złożonych urządzeń typu koparko-ładowarka. Udzielał się również w społeczności lokalnej, należy do ochotniczej straży pożarnej i chętnie służy pomocą innym” – napisano.

7 września zmieniło się życie Daniela i jego rodziny. Mężczyzna podczas wykonywania prac polowych uległ poważnemu wypadkowi. Jak informowała policja, 35 – latek zaczepił dłonią o mechanizm siewnika. Maszyna wciągnęła jego rękę.

„Wypadek wstrząsnął wszystkimi, a świat, który niegdyś był pełen kolorów, zaczął przybierać odcienie szarości. Pojawiło się wiele pytań: jak teraz funkcjonować w życiu codziennym, jak utrzymać rodzinę, jak spełniać się zawodowo? Rzeczywistość bez wątpienia jest przytłaczająca, jednak jest nadzieja, że rehabilitacja i proteza ręki, umożliwiłyby w znacznym stopniu powrót do sprawności. Choć z trudnościami, lecz nadal Daniel mógłby pracować i wykonywać to co dotychczas tak kochał robić” – przekazuje rodzina i zwraca się z prośbą o wsparcie w zakupie i rehabilitacji pana Daniela.

https://www.mammoc.pl/daniel-czescik

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments