Dane GUS o przeciętnym wynagrodzeniu w Polsce. Realnie biedniejemy

Główny Urząd Statystyczny poinformował na swoich stronach o przygotowanym zestawieniu dotyczącym przeciętnego wynagrodzenia w Polsce.

 

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w drugim kwartale tego roku w Polsce. Wyniosło ono 7005,76 złotych, czyli zaobserwowano wzrost o 13,8 procent w stosunku do ubiegłego roku, ale także spadek o 1,7 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem,gdzie przeciętne wynagrodzenie wynosiło 7124,26 złotych.

Według portalu money.pl pensje Polaków są dotknięte przez inflację i niestety w ostatnich kwartałach płace nie wyprzedzały wzrostu cen, a to oznacza, że nasz naród realnie biednieje.

Warto tutaj dodać, że dane GUS odnoszą się przede wszystkim do przedsiębiorstw, gdzie pracuje więcej niż 9 osób, a wynik jest jeszcze zawyżany przez przemysł ciężki oraz górnictwo.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Realnie biedniejemy. Ot i cała prawda o cudzie gospodarczym Matołusza i Jarosława…

ZawiedzionyEmeryt
ZawiedzionyEmeryt
1 miesiąc temu

jak to biedniejemy? w kraju z 'dykty i pazdzierzu”?To znaczy ze 'zmywaki’ i 'szparagi’ przestaly kaske podsylac? za zielonej wyspu Taska slali na potege-zlote czasy ahh web.archive.org/web/20140816172132/http://polscott24.com/po-przyznaje-wyjechalo-7-mln-polakow/ Nagrań w restauracji dokonywano od lipca 2013 do czerwca 2014 w kilku warszawskich restauracjach w tym Sowa, (za wikipedia)  „”Tryumf prawdy na podsłuchu ! To ,że Polska przepadała już dawno każdy o tym wie ! To że Tusk jest patałachem i zdrajcą , nawet 17 letnia dziewczyna wykrzyczała mu w twarz – każdy słyszał ! Dziś Polska żyje taśmami z podsłuchu kolejnego patałacha Ministra MSW , jednego z kluczowych ministrów w kraju ,… Czytaj więcej »

pitagoras
pitagoras
1 miesiąc temu

Kto biednieje ten biednieje pieniądze i stanowiska są dla pis

Ochroniarz
Ochroniarz
1 miesiąc temu

Średnia liczona jest od wszystkich godzin przepracowanych w miesiącu a więc jak dla ochroniarza conajmniej 240 a nie z godzin normatywnych!!!!