Damian Pazikowski odznaczony medalem Gloria Prasnensis Terrae

Damian Pazikowski, który pobił rekord Polski w 24-godzinnej jeździe na rowerze na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej został dziś odznaczony medalem Gloria Prasnensis Terrae.

 

Po nieco ponad dwóch tygodniach od pamiętnej próby bicia rekordu świata, w powiecie przasnyskim ponownie zagościł ultradietetyk Damian Pazikowski.

– 30 sierpnia, podczas sesji Rady Powiatu Przasnyskiego odebrał z rąk starosty Krzysztofa Bieńkowskiego i przewodniczącej Katarzyny Wróblewskiej pamiątkowy medal, za niezaprzeczalne zasługi w promocji Ziemi Przasnyskiej. To właśnie tutaj zawodnik udowodnił, że niemożliwe jest możliwe i pobił rekord Polski w nieprzerwanej jeździe na rowerze w ciągu 24 godzin – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

– 861,004 km to trasa jaką pokonał Damian Pazikowski jeżdżąc przez całą dobę po około 7-kilometrowej pętli na terenie Strefy Gospodarczej w Sierakowie. Długość pokonanej przez niego trasy sprawiła, że uzyskał tytuł Rekordzisty Polski na najdłuższym dystansie przejechanym rowerem w ciągu 24 godzin. Okupiony nadludzkim wysiłkiem wyczyn pozwolił sportowcowi uzyskać także 3. najlepszy wynik na świecie, a wieść o jego sukcesie rozsławiła także gościnny Powiat Przasnyski, który był miejscem historycznej próby – dodaje.

 

W uznaniu zasług Damiana Pazikowskiego, którego wyczyn włączył się w obchody 25-lecia Powiatu Przasnyskiego, starosta Krzysztof Bieńkowski nadał mu odznaczenie „Chwała Przasnyskiej Ziemi”, przyznawane osobom szczególnie zasłużonym dla naszego powiatu.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu

Naprawdę nie mam nic do gościa, ale bez jaj…

Mustafa Al Dulaimi
Mustafa Al Dulaimi
26 dni temu

KOchani jak przybedziemy to obiecuje oficjalnie na tym forum ze sciagniemy gwiazde disco-turbo od discoturko na koncert do Przasnysza
samego Cilquina
Dosc z tymi martwymi , nudnymi imprezkami 5 ligowych pseudogwiazd i lokalnych przecionkuf.

I wtedy, za sprowadzenie go na koncert i organizacje mozecie mi dac order Gloria Prasnensis Terrae ,za orzywienie miasteczka.
sorki za moja ortografia

jeden z przebojow ostatniego lata 'Çılgın Dondurmacı – Bulamam Senden Başka’

glosujcie POprawnie na KOgo chcecie

Marek
Marek
27 dni temu

Wszystkie odznaczenia straciły na wartości za pisu

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu
Reply to  Marek

Order Orła Białego dostał ruski szpion…

Ina
Ina
26 dni temu

Stiopa czyli ktos od was?,
po co sie pytam przeciez Ty wiesz
najlepiej

Piotr
Piotr
27 dni temu

Brawo dla starosty za docenienie wysiłku Damiana. Jazda 24 h na dobe – wyczyn godny podziwu. Super

Mieszkaniec
Mieszkaniec
27 dni temu

Gratulacje 💥💥

szymon
szymon
27 dni temu

Starosta tez powinien dostać medal za parcie na szklo

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
27 dni temu
Reply to  szymon

Przecież już dostał. Chyba 2 lata temu.

Kropa
Kropa
27 dni temu

Szacunek za wytrwałość i podjęcie się tak ciężkiej próby, ale dostać medal za zasługi dla powiatu… Jakie? Przecież robił to prywatnie aby pobić rekord a nie promować powiat… Komuś tu się pomieszało w główce