„Dajemy dzieciom szansę” w Czernicach Borowych

W Czernicach Borowych odbywają się spotkania z terapeutami i psychologami w ramach projektu „Dajmy dzieciom szansę” finansowanego przez Polską Akcję Humanitarną Pajacyk.

 

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych od maja do 30 listopada prowadzi projekt „Dajmy dzieciom szansę”, który jest finansowany przez Polską Akcję Humanitarną Pajacyk.

Udział w nim biorą pochodzące z gminy Czernice Borowe dzieci w wieku od 6 do 18 lat oraz ich rodziny. W ramach projektu organizowane są spotkania indywidualne, warsztaty grupowe z psychologiem, a także warsztaty z pedagogiem i terapeutą zajęciowym.

 

Wszelkie działania organizowane zarówno dla dzieci, jaki i dorosłych mają na celu zwiększenie dostępu do wsparcia psychologicznego, pedagogicznego i terapeutycznego, a także zwiększenie ich kompetencji, umiejętności życiowych oraz społecznych.

– Mamy nadzieję że wszystkie zaplanowane działania pozwolą na zniwelowanie trudności rodzin i umożliwią wsparcie i pomoc, uwrażliwią na potrzeby, wskażą możliwość pracy z dzieckiem, co skutkuje wzrostem poziomu funkcjonowania rodziny – komentuje Wojciech Tytz, prezes Zarządu FIPIOW.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments