Dachowanie w Bartnikach! O wypadku służby poinformował system eCall

Wczoraj wieczorem doszło do wypadku w miejscowości Bartniki, gmina Przasnysz. Dachowało auto osobowe marki Volvo. O zdarzeniu służby ratunkowe poinformował system elektroniczny eCall.

Jak informuje KP PSP Przasnysz w chwili przybycia samochód osobowy Volvo po dachowaniu stał na kołach. Mężczyzna znajdował się poza pojazdem bez widocznych obrażeń.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego. Zespół Ratownictwa Medycznego zajął się kierującym.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Volvo.

System eCall umożliwia szybkie manualne lub automatyczne wezwanie pomocy. Ręczne wezwanie jest włączane przyciskiem przez kierowcę lub pasażerów pojazdu, a automatycznie aktywowane, w określonych warunkach po zderzeniu, dzięki czujnikom zamontowanym w pojeździe. Po uruchomieniu samochodowe urządzenie eCall łączy się przy użyciu sieci telefonii komórkowej ze służbami ratunkowymi umożliwiając przekazanie danych elektronicznych i nawiązanie połączenia głosowego. rządzenia eCall są obowiązkowo montowane we wszystkich nowych pojazdach osobowych oraz dostawczych do 3,5 tony, które uzyskały homologację po 31 marca 2018 roku.

Źródło KP PSP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments