Dachowanie Toyoty. Kierowca z sądowym zakazem i dwoma promilami alkoholu

Kierujący Toyotą nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad autem i dachował. Mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

 

Zdarzenie miało miejsce 26 listopada o godz. 19:50 w gminie Karniewo.

– Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 37 – letni kierujący toyotą, jadąc z Makowa Maz. w kierunku Romanowa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu, a następnie dachował. W wyniku odniesionych obrażeń ciała 37 – letni mieszaniec gminy Karniewo został przewieziony do szpitala – informuje asp. Monika Winnik.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami.

 

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Dobrze że baran nikomu krzywdy nie zrobił.
Teraz powinno być pół roku wakacji na koszt podatnika i konkretna grzywna.