Czytelnik: Czy montaż progów zwalniających w Krzynowłodze Małej był konieczny?
W ostatnim czasie w Krzynowłodze Małej na ul. Przasnyskiej i Kościelnej powstały tzw. wyniesione przejścia dla pieszych. Inwestycja, zrealizowana przez Powiat Przasnyski w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, nie wszystkim przypadła do gustu.
W Krzynowłodze Małej na ul. Przasnyskiej i Kościelnej powstały dwa tzw. wyniesione przejścia dla pieszych. Przejście tego typu pełni rolę progu zwalniającego i zmusza kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Aby bezpiecznie przejechać, konieczne jest zredukowanie prędkości, dzięki czemu pieszy zyskuje więcej czasu do przejścia.
Inwestycja nie wszystkim mieszkańcom przypadła do gustu. – Czy te dwa progi były konieczne, czy jest możliwość ich usunięcia? – pyta czytelnik.
– Nie wiem na jakiej podstawie zapadła decyzja, by je zainstalować, zwłaszcza ten na ul. Kościelnej. Średnio dwa razy w tygodniu ktoś uszkadza misę olejową lub maszyny rolnicze – pisze do naszej redakcji i dodaje, że podobne zdanie ma większość mieszkańców.
Starostwo Powiatowe usuwać świeżo wybudowanych przejść nie zamierza, gdyż widzi ich zasadność. Na wykonanie inwestycji, w ramach której poszerzono również nawierzchnie chodników na dojściach do przejść dla pieszych, wykonano oznakowanie pionowe i poziome (grubowarstwowe) i oświetlenie LED pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 214 551,67 zł.
– Zadanie zrealizowano w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie z uwagi na fakt, że na jednym z przejść doszło wcześniej do potrącenia pieszego. W chwili obecnej dzięki spowolnieniu ruchu pojazdów mechanicznych i poprawie oświetlenia, piesi mogą czuć się bezpieczniej. Wyniesienia przejść dla pieszych są łagodne i jeżeli kierujący pojazdem zachowa prędkość dopuszczalną w okolicach przejść, nie ma takiej możliwości aby uszkodzić pojazd, ani tym bardziej maszynę rolniczą – odpowiada Starostwo Powiatowe. Według informacji urzędników, mieszkańcy Krzynowłogi Małej są zadowoleni, przyznając, że „nareszcie skończyła się szaleńcza jazda osobówek i ciężarówek”.
O zdanie na temat inwestycji, zapytaliśmy również wójta Krzynowłogi Małej, Jerzego Humięckiego.
– Ja osobiście uważam, że ten próg na ulicy Przasnyskiej to jest bardzo dobry pomysł. Nie ma nawet o czym dyskutować, bo to naprawdę zwiększa bezpieczeństwo, zwłaszcza, że większość kierowców przez Krzynowłogę jedzie dość szybko, nie patrząc na przepisy. Na Kościelnej ruch jest już mniejszy, ale też raczej można się do tego przyzwyczaić. Z punktu widzenia kierowcy, niewątpliwie jest to jakaś niedogodność i pewnie było kilka przypadków uszkodzeń aut u kierowców, którzy jechali dość szybko i wyniesienia nie zauważyli, ale mimo wszystko życie ludzkie, bezpieczeństwo jest ważniejsze. Myślę, że minie trochę czasu i wszyscy się do tego przyzwyczają. Podobnie przecież było w Lesznie. A te pasy już spełniają swoją rolę, bo widać, że ludzie jeżdżą przez Krzynowłogę Małą wolniej – stwierdza.
A co wy sądzicie o takich rozwiązaniach?
ren
Na ul. Przasnyskiej inwestycja zasadna, na ul. Kościelnej mniej… Tam prędkości nie są duże ale z drugiej strony w okolicy jest szkoła, urząd czy kościół więc nie zaszkodzi. Gadanie o uszkodzonych maszynach rolniczych jest co najmniej śmieszne…
Ja mam pod domem spać nie można
Pisz wyraźniej bo nie wiadomo o co chodzi
Nie może spać pod domem
best comment ever 🙂
Gdy hamują ciężarówki nocą do leżącego mostwoego współczuję
Uszkodzenia maszy rolniczych się zdarzają niestety. Kasa w błoto
Na tych progach? To co to za maszyny?
Naprzyklad redlice w siewniku pół zawieszanym unii
Wózek widłowy
Wózkiem widłowym po ulicy a to dopuszczone do ruchu. Dobrze że konie z bryczką dają radę.
Ciekawe kto po Krzynowłodze wózkiem widłowym się rozbija?
Na skrzyżowaniu potrącono osobę, podkreślam ze potrącono. I można było zrobić z tym coś. Zaś na skrzyżowaniu z Janowem Chorzelami Gruduskiem i Krzynowłogą potrzeba wyższych sił. Tam zginęło wiele osób. Niepotrzebnie. Ale nie ma takich progów zwalniajacych. Zarządca gminy robi inwestycje najwidoczniej tylko pod siebie.
Zginęli z własnej winy ,brawura i prędkość to zguba kierowców
Z wlasnej winy?????!!!!!! Brak dobrego oznakowania było tego przyczyną…
Zmienić radnych ,skoro nic nie robią i są pretensje o wszystko
Potrącenie było przy znajomej prędkości i gapiastwa dziewczynki
Czyżby kierowca? Oskarżać dziecko?
To robi powiat nie pytają nikogo
Święta trójca
Bieniu mostek i pióro
Nie wiem czy oni mają pojęcie o drogach i jeżdżenie bo coś namalowane na kartce nie oddaje tego w rzeczywistości. Jeździ się po Europie i jest masa fajnych rozwiązań ja są już te progi to małe krutkie niskie dzielone zrobię z głową i fajnie ale cóż Ego jest wiedzy ni maaa wstyd panowie
Wójt: „Na Kościelnej ruch jest już mniejszy (…) Pewnie było kilka przypadków uszkodzeń aut u kierowców, którzy jechali dość szybko, ale mimo wszystko życie ludzkie, bezpieczeństwo jest ważniejsze”. Droga Redakcjo, w tej sytuacji wypadałoby sprawdzić, czy na tym przejściu dla pieszych doszło do jakiegokolwiek potrącenia pieszego w ciągu ostatnich 10 lat. Najprawdopodobniej nie! (można to łatwo zweryfikować w KPP Przasnysz, ale trzeba chcieć). Zatem wydatki na wyniesione przejście dla pieszych na tej ulicy były bezcelowe i prowadzą jedynie do zniszczeń pojazdów.
Byly 2 potrącenia. Nawet o jednym jest w komentarzu powyżej.
Do potrąceń dochodziło na ul. Przasnyskiej, nie na Kościelnej, o której pisałam. Na Kościelnej nie było czego poprawiać, bo do niebezpiecznych zdarzeń tam nie dochodziło. Zaszkodzono tylko kierowcom i to za grubą kasę. To lokalna, mała ulica, gdzie zagrożenia dla pieszych po prostu nie było.
Na ul. Przasnyskiej przejście jest bardzo zasadne. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego z jaką prędkością jeździły tu różne pojazdy. Natomiast na ul. Kościelnej nareszcie skończyło się parkowanie na przejściu oraz przed samym skrzyżowaniem w drzwiach sklepu. To było również niebezpieczne. No i nareszcie można bezpiecznie wyjechać z ul. Lipińskiego.
Pakowanie na przejściu i przed samym skrzyżowaniem jest zabronione. Wynika to z przepisów prawa drogowego i powinno być egzekwowane przez policję. Zawalidrogi do tego nie są konieczne. Niebawem pod pozorem bezpieczeństwa wrócimy do transportu konnego.
Głupotą było poszerzyć chodnik a zwęzić
asfalt teraz dwa duże samochody ciezko mają się wyminąć Źle robi się szybko bez przemyślenia aby robić ale czy teraz ktoś to przywróci żeby naprawdę służyło dobru
Mostowy robi tylko źle i bubel ale co zrobisz tak człowiek
Jeśli kobieta idzie wybaczyć jeśli facet to trzeba wziąć miarkę i zmierzyć czy droga zachowała odpowiednią szerokość a jak nie to na skargę. Czekam na pomiar bo jestem sam ciekaw. Tylko żeby miarka była z atestem.
O ile się nie mylę to chodniki z kostki brukowej też zostały tam wymienione. Nie można było po prostu o te stare zadbać? Potrzeba było nowej kostki?
Jeszcze nam tego brakuje żeby dostęp do łąk ,pól i pastwisk był wylany asfaltem.
Super że są progi. Kierowcy, jeśli mają do wyboru życie pieszego czy uszkodzony samochód wybierają jednak samochód i zwalniają. Brawo.
Ciężko jest przejechać przez ten próg gdy ma się nisko zawieszony samochód…
Ś…lipek znowu gownoburze robisz???
Kto mnie wzywa do „tablicy”🤔
I dlaczego Janek a nie Anna?
Czy podać IP telefonu z geolokalizacją z którego chcesz mnie obarczyć „gównoburzą”? Tak publicznie dla przykładu…
Mnie artykuł nie dotyczy.
Progi które powstały, powstały w słusznym celu.
I one mi absolutnie nie przeszkadzają.
Także bujaj cyce🤔
Masz rację Maciek Ciebie się czepiają a ja tu ” KRECIĄ” robotę wyczuwam. Ktoś kopie tylko po co ?
Już wystarczy że w lesznie zrobili coś takiego… trzeba było zrobić fotoradar, odcinkowy pomiar prędkości czy coś, a nie teraz wszyscy są poszkodowani i niszczą sobie auta nawet przy przepisowej jeździe
Znawca tematu zorientuj się kto może i gdzie może fotoradar.
Tylko baranom przeszkadza ten prog
To znaczy że w tej gminie 80 procent to barany bo właśnie tylu osobom przeszkadza albo próg albo poszerzony kosztem asfaltu chodnik
Próg to wymyślił karakan z żył niech tam sobie je montuje. Tu kasa wyrzucona w błoto, zmiana kostki z dobrej i w pobliżu fontanny drogiej na najtańszą, dwa garby tak zwana „zemsta mostowego” oraz doswietlenie przejść jedyną sluszna rzecz. Czyli 200 tyś w plecy bo potrzebne są 4 lampy na skrzyżowaniu.
A przepraszam i zdjęcia do kompani bo Trzeba się pokazać i ktoś tu chce być wójtem. Na szczęście na minus dla niego takie działania
Oj ktoś już kampanie zaczyna. Przyszła(y) radna(y) z pod znaku koniczynki? Czy swój komitet?
Pewnie nie masz sprawka ale jeździsz z urzędu do domu i do szkoły i tak piszesz
Cała inwestycja kosztowała dużo pieniążków tylko po to bo małemu panu się tak ubzdurało. Zmiana kostki bo tak wymagał projekt ale projekt czego dwóch garbow które nie są potrzebne. Tak raz potrącony tam dziewczynkę z jej winy. Samochód się zatrzymał ona jednka nie szła smaochod ruszył i jednka ona też. A na górce giną ludzie wystarczyły by stopy świetlne. Bo każdy monety wie że rondo może powstanie za 5 lat nie wcześniej tyle trwa papierlogia. A stopy można postawić szybko. Droga wojewódzka. Ok . To postacie na powiatowej 10m przed skrzyżowaniem. Nie ma kasy na słupy i strony? A kasa… Czytaj więcej »
Głupota jakich mało. Zmarnowane pieniądze.
Następne zmarnowane na ulicy kościelnej z drugiej strony. Bo Pawełek do mamusi jadąc chciał mieć szerzej ?
Ale bez chodnika bo za wąskie pobocza. I światłowodem z znikąd do nikąd bo zaczyna i kończy się w polu. Przejście dla pieszy na zakręcie
Kto to wymyślił za grubą kasę ja bym tego pana M z starostwa i Pana P z zarządu drug wziął do tablicy bo przekręt gruby idzie A kasa się marnuje.
Ale na wybory będą fotki
Oby ludzie dostrzegli jak marnuje kasę i go na wójta nie wybrali