Czytelnicy pytają: Wystrzały i wybuchy na terenie przasnyskiej jednostki

Dziś przed południem z terenu jednostki wojskowej w Przasnyszu słychać było wystrzały i wybuchy – informują nas czytelnicy i pytają o powód. – To ćwiczenia kwartalne – odpowiada 2. Ośrodek Radioelektroniczny.

 

– W dniu 29.09 na terenie 2. ORel odbyły się kwartalne ćwiczenia epizodyczne, których głównym tematem było odparcie ataku grup dywersyjnych. Mówiąc w olbrzymim skrócie, scenariusz zakładał wdarcie się na teren Ośrodka grup dywersyjnych. Po dokonaniu analizy sytuacji wydałem rozkaz o przystąpieniu do działań obronnych przez wyznaczone do tego siły. Po zaciętej walce żołnierze Ośrodka umocnili się na zajętych pozycjach, a następnie przystąpili do natarcia likwidując wrogie siły – informuje płk Bogusław Postek.

 

– Ćwiczenie miało jedno podstawowe zadanie: dokonać sprawdzenia działania podległych sił i środków w systemie służb dyżurnych do realizacji zadań w sytuacjach szczególnych zagrożeń zgodnie z przyjętym wariantem działania. Pozwoliło mi to również jako dowódcy dokonać praktycznej analizy obowiązujących procedur, w warunkach zbliżonych do rzeczywistego pola walki. Wnioski jakie nasuwają się po tym ćwiczeniu dają mi pewność, że żołnierze ośrodka są dobrze przygotowani do realizacji zadań i są w stanie sprostać nawet tak złożonej i niespodziewanej sytuacji kryzysowej – podsumowuje płk dypl. Bogusław Postek.

 

ren

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

A to można tak bez uprzedzenia straszyć ludzi takimi głośnymi hukami?Moja babcia mało zawału nie dostała. Słuchała radia czy to nie ruskie.

szoszon
szoszon
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

u mnie poza krajem , jak piertolnie to szyby drgaja w e wsystkich oknach, a dzieje sie to regularnie co jakis czas. Podobno podziemne testy gdzie w promieniu kilku kilometrow czuc moc..

Kolo
Kolo
1 miesiąc temu
Reply to  szoszon

😂😂

Kolo
Kolo
1 miesiąc temu

Trzeba to ćwiczyć teraz często . Szkoda że nie można popatrzeć

Rocky
Rocky
1 miesiąc temu

Lepiej niech nie strzelają tak bez przyczyny bo później kamieniami będą musieli rzucać…

Pasjonat
Pasjonat
1 miesiąc temu

Słychać strzały i wybuchy? To normalne, ale nie w Przasnyszu. Każdego dnia mieszkańcy mnie zaskakują swoim intelektem i ciekawością.

Olek
Olek
1 miesiąc temu

Trzeba było nie kupować mieszkania przy jednostce. To tak jakby ktoś mieszkał przy wysypisku i mu śmierci lub przy ulicy marudził że jeżdżą samochody.

Wacław
Wacław
1 miesiąc temu

na kolację wieczorem 28.09 była grochówka. dla tych o żelaznych zwieraczach na deser kapusta z grochem… potem wystrzały. podobno stacja sejsmiczna na Spitsbergen odnotowała wstrząsy o sile 3 stopnie….

Czysiek
Czysiek
1 miesiąc temu

Bawią się chłopcy w indian za pieniądze podatnika. Ale jak przyjdzie Władek to zapomną kim są i zaczną robić to co dzisiaj ruski poborowy. Ale niech tam.

Koksik
Koksik
1 miesiąc temu
Reply to  Czysiek

zbadaj sie buraku,ty 1 zesrasz sie w gacie

Czysiek
Czysiek
1 miesiąc temu
Reply to  Koksik

A ty spójrz w lusterko a przekonasz się, że tam nic nie ma – buraku.