Czytelnicy pytają: Co się dzieje z miejskim placami zabaw? Czy ktoś się nimi interesuje?

Mieszkańcy Przasnysza zgłaszają usterki na placach zabaw. Pytają także o powód zamknięcia jednego z nich.

 

Do naszej redakcji zgłosili się zaniepokojeni wyglądem oraz dostępnością przasnyskich placów zabaw, rodzice. Zwrócili uwagę na to, że plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Przasnyszu powinien być ogólnodostępny dla małych mieszkańców miasta, a niestety wiecznie jest zamknięty.

– Plac zabaw przy „Trójce” ciągle jest zamknięty, i to od dłuższego czasu. Widać, że nawet trawa jest nieskoszona. Miał być codziennie otwarty, tak by każdy miał mieć szansę z niego skorzystać. Był weekend majowy, a plac zamknięty. Z tego co pamiętam, to pieniądze na plac pochodziły z budżetu obywatelskiego, ale co z tego, jak to inwestycja, która ma tylko stać i dobrze wyglądać na zdjęciach – komentuje zdenerwowana mieszkanka Przasnysza.

 

Sprawdziliśmy. W czwartek, 5 maja na bramce wejściowej na plac zabaw widniała kartka, że od 2 listopada 2021 roku plac zabaw jest nieczynny. O powód zamknięcia placu zapytaliśmy burmistrza Łukasza Chrostowskiego. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że plac zostanie otwarty w piątek, 6 maja. – Z obawy przed dewastacją przed rozpoczęciem „sezonu”. Choć funkcjonują tam kamery wpięte do Centrum Monitorowania Miastem – stwierdził.

Mieszkańcy zwrócili uwagę także na brak konserwacji dostępnych placów zabaw.

– Przykro patrzeć na rozwalone elementy placów zabaw. Tyrolka w parku miejskim bardzo podoba się dzieciom, jednak strach na nią siadać. W Chorzelach piękne, zadbane place zabaw. Tak samo w Bogatem, a nie wspominając już o Ciechanowie. Czy powinniśmy jeździć z dziećmi do innych miejscowości, aby mogły bezpiecznie pobawić się na świeżym powietrzu? – pyta przasnyszanka.

Tyrolka faktycznie nie wygląda dobrze. Siedzisko jest poobrywane, a cała konstrukcja powyginana. Burmistrz zapewnił. że wskazane usterki zostały już zlecone do naprawy.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
1 rok temu

Wembley też poniszczony…. Kiedyś było zadaszenie nad piaskownicą, a co do samej piaskownicy to mało piasku. Urządzenia pomazane w różne kutasy itd…. Ponoć jest monitoring miejski ale jakoś nie widać efektów związanych z nadzorem

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 rok temu

W ubiegłym roku pretekstem do zamknięcia placów wiosną był covid, w tym roku jest to „obawa przed dewastacją przed rozpoczęciem sezonu”. Bareja by tego nie wymyślił.

Edward
Edward
1 rok temu

Baseny wykonane w tej samej technologi z folii pcv firmy „Piscine Laghetto” wyniesione nad powierzchnie z obudowanym pomostem drewnianym . Dla mnie tymczasowe na kilka lat Wloclawek ul. Lisek (z ul. Wysoka)-zrealizowane Sandomierz iMOSiR u. Portowa 24-zrealizowane ww.leliwa.pl/sandomierz__buduja_baseny_odkryte_na_sandomierskim_bulwarze/ „Inwestycja będzie kosztować sandomierski samorząd około 200 tysięcy złotych.” 2014 rok Grodko-zrealizowane ww.brzeg.naszemiasto.pl/basen-w-grodkowie-juz-otwarty-brzeg-moze-pozazdroscic-tak/ga/c13-8381892/zd/63840228 Nowinyw Podkieleckiem „Perła” przy ulicy Perłowej 1-zrealizowane ww.perla.nowiny.com.pl/baseny-letnie/ Starachowice u. Szkolna 14 , -zrealizowane Cala konstrukcja tych basenow to mobilna wrecz , czasowa konstrukcja z grubszej folii ?? a pomost trwaly. Mowa o montazu!! ww.spottedalert.pl/powiat-starachowicki/starachowice/baseny-letnie-w-starachowicach-ruszaja-juz-26-czerwca-zdjecia/ ww.starachowice.naszemiasto.pl/w-starachowicach-powstana-wspaniale-letnie-baseny-zobacz/ar/c3-4677565 ww.starachowice.naszemiasto.pl/w-starachowicach-powstana-wspaniale-letnie-baseny-zobacz/ga/c3-4677565/zd/32953017 Czelad w Paku Grabek -przetarg ale chyba nie zrealizowane, bo sa tam… Czytaj więcej »

Słój pospolity
Słój pospolity
1 rok temu

Syf i malaria. Potłuczone butelki, pety, poniszczone urządzenia, nierówne i zaniedbane podłoże, brak toalet, zamknięte place. Nie ma co porównywać z Warszawskimi placami.

ewa
ewa
1 rok temu

Podobna sytuacja jest z placam zabaw przy przedszkolach i dwójce, które zostały wybudowane z funduszu obywatelskiego i miały być ogólnodostępne, a są zamknęte dla mieszkańców miasta.

Joanna
Joanna
1 rok temu
Reply to  ewa

Wszystko prawda ,syf zaniedbania zero nadzoru,panowie i panie radni może zajmie

Mati*
Mati*
1 rok temu
Reply to  ewa

Dlatego takie inwestycje, które mają być ogólnodostępne powinny być budowane poza terenem szkół i obiektów zamkniętych. Tylko jest problem… Jesteśmy tak biedni, że nie mamy takich miejsc 😆

Konował
Konował
1 rok temu

Przasnyska władza powinna zrozumieć, że pełni rolę służebną. Powinna dbać o lokalne społeczeństwo a nie swój portfel. A w Przebudzi niestety tylko Media mogą władzę do czegoś zmobilizować.

Ala
Ala
1 rok temu

Podobnie czynna od soboty tężnia,woda leci tyko po środku.

Danuta
Danuta
1 rok temu

To samo na wojskowej!Niedość że prawie nic na tym placu zabaw niema to jeszcze to co zostało jest zniszczone! OBUDŻ SIE PANIE BURMISTRZ I ZACZNIJ COS Z TYM ROBIĆ!WSYTD!!!

myto
myto
1 rok temu
Reply to  Danuta

Poczekajmy , w przyszłym roku wybory wtedy wszystko będzie robione.

myto
myto
1 rok temu

Panie Burmistrzu , proszę nie brać wszystkiego na swoje barki.Przecież zgodnie z informacją ADMINISTRATOREM PLACU ZABAW jest Szkoła Podstawowa Nr 3 , rozliczać z obowiązków dyrektora i są jeszcze 2 zastępczynie, mało?

Katarynka
Katarynka
1 rok temu

Z Funduszu obywatelskiego zrobiono ścianie wspinaczkową w szkole Nr 3 i co z tego jak obsługuje to firma zewnętrzna i trzeba za to płacić. Przestańcie głosować na takie projekty jeśli nie są dostępne dla wszytkich i korzyść ma jakaś firma.