Czytelnicy piszą w sprawie psiej polany. Zarządzający terenem reagują

Psia polana czyli inaczej plac zabaw dla psów powstał w ramach budżetu obywatelskiego powiatu przasnyskiego. Zdania co do zasadności jego powstania były podzielone, jednak dziś widać, że właściciele psów chętnie zabierają swoich czworonożnych przyjaciół na plac. Kiedy na polanie zaczyna się robić „bałagan” interweniują.

 

– Wybieg dla psów był ciekawą inicjatywą i jest potrzebnym miejscem dla naszych psiaków, ale niestety jest miejscem bardzo zaniedbanym – poinformowała nas mieszkanka.

– Nieskoszona trawa i przepełniony kosz na psie odchody. Klamka bez śrubki, która wygląda jakby zaraz miała odpaść – dodaje i zwraca uwagę na „największą wadę” tego miejsca – chodzi o drzwiczki wejściowe.

– Od dołu drzwiczek do ziemi jest bardzo duża przerwa, więc pies który ma 50 cm wysokości bez problemu przez nią przechodzi, nie mówiąc już o mniejszych pieskach. To niebezpieczne, bo spuszczone ze smyczy podczas zabawy pieski, gdy zobaczą innego psa, kota, czy np. jadący rower, uciekają pod furtką i wybiegają wprost na chodnik, czy nawet na ulicę – opisuje.

 

Opiekę nad „psią polaną” sprawuje obecnie Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

– Dbamy o ten teren na bieżąco, opróżniamy kosze i kosimy trawę, choć być może w ostatnim czasie częstotliwość odwiedzin wzrosła. Poproszę pracownika, żeby dziś podjechał, uporządkował teren i naprawił też klamkę – mówi nam dyrektor szkoły, Paweł Szczepkowski.

Pytanie o zamontowaną zbyt wysoko bramkę skierowaliśmy z kolei do Starostwa Powiatowego w Przasnyszu. – W poniedziałek zamontujemy tam krawężnik, który powinien rozwiązać problem – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati*
Mati*
11 miesięcy temu

Jaki krawężnik pod furtkę? Chyba kogoś coś boli… Wejście na być proste a bramka obniżona do poziomu ziemii. Po co robić bariery architektoniczne i utrudnienia?

Wojtas
Wojtas
11 miesięcy temu
Reply to  Mati*

No tak, piesek nie ogarnie takiej bariery. Wszak na psiej polanie żadnych zabawek typu bariera architektoniczna nie ma. Tam przychodzą psiaki inwalidzi?

Mati*
Mati*
11 miesięcy temu
Reply to  Wojtas

Nie pieski, ale osoby z niepełnosprawnością ze swoimi psami przykładowo dla twojej informacji.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
Reply to  Wojtas

Co za baran 🙈

Olaf
Olaf
11 miesięcy temu

Raczej baranica

Wojtas
Wojtas
11 miesięcy temu
Reply to  Olaf

Mówisz o sobie?

Baran
Baran
11 miesięcy temu
Reply to  Mati*

Ziemi to się tak pisze. Jak się mądrzyć próbujesz to może najpierw się pisać naucz. W tym mieście to ciągle problemy ze zwierzyną. Jak nie psy to koty i kaczki. O i ich dyskryminacja

Hubert
Hubert
11 miesięcy temu

krawężnik? No brawo. Dla niepełnosprawnych z czworonogiem idealnie

Karn
Karn
11 miesięcy temu
Reply to  Hubert

Tak źle, tak niedobrze. Ciekawe ilu tych niepełnosprawnych z czworonogami tam przychodzi i czy inne bariery nie przeszkadzają

Karo
Karo
11 miesięcy temu
Reply to  Karn

Pomijając temat niepełnosprawnych ciekawi mnie co za mózg wymyślił wstawianie krawężnika pod furtką, ale też, który mózg wymyślił zamontowanie furtki w taki sposób jaki ona obecnie jest zawieszona 😅 Nikomu nie przyszło do głowy, że mały pies może od tak sobie przejść pod nią? Nie mówię już o większych, bo dziura nie mała 🤣

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
Reply to  Hubert

O tym samym pomyślałem. Idziemy z duchem czasu.

Bolek
Bolek
11 miesięcy temu

Przygłupy !!! Gdyby ktoś kto rozdaje tak chętnie pieniądze sam na nie zapracował to dwa razy by się zastanowił na co je wydać.

Vic
Vic
11 miesięcy temu

To jest skandal zeby na terenie dwoch szkół- muzycznej i sredniej robic wybieg dla psów! Tylko czekać az dojdzie do wypadku pogryzienia ucznia przez psy! Kto bedzie za to odpowiadal jeden z drugim dyrektorem czy starosta? Pan starosta powinien sobie zrobic wybieg na parkingu starostwa.

Baran
Baran
11 miesięcy temu
Reply to  Vic

To był pomysł burmistrza, głosowali mieszkańcy, a kasa od starosty