Czytelnicy alarmują! Nie oddzwaniaj na numery +223 ⛔⛔⛔

Mieszkańcy Przasnysza informują, że w ostatnim czasie ponownie nasiliły się próby oszustw na tzw. scam na oddzwanianie.  Tym razem naciągacze dzwonią do nas z Mali. Ostrzegamy, nie oddzwaniajcie na numery z +223.

Jest to standardowa metoda stosowana przez oszustów. Używają oni wielu numerów międzynarodowych, które do złudzenia przypominają polskie numery kierunkowe. W zeszłym roku informowaliśmy o masowych połączeniach z Papui Nowej Gwinei, w których początkowy zestaw cyfr był taki sam jak stacjonarny numer z województwa wielkopolskiego +675!

Teraz schemat jest identyczny. W efekcie na wyświetlaczu pojawia się komunikat o nieodebranym połączeniu. W starszych modelach będzie po prostu podany numer, który może wyglądać podobnie, jak stacjonarny z Warszawy  +223 XX XX XX XX. Na smartfonach pojawi się już informacja, że połączenie pochodzi z Mali.

Oddzwaniając możemy spodziewać się słonego rachunku. Nawet kilkukrotnie wyższego. Kilkunastosekundowe połączenie może kosztować nas nawet 90 złotych!


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments