Czytelnia Filii MBP na osiedlu Orlika po remoncie. Zajrzeliśmy do środka

Czytelnia w Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu mająca swoją siedzibę na osiedlu Orlika (w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej) została wyremontowana. Czytelnicy zyskali dzięki temu nowe przyjemne miejsce, czy to do zagłębienia się w lekturze, czy do spędzenia czasu podczas organizowanych w bibliotece spotkań i warsztatów. Co jednak najważniejsze swobodny wstęp do czytelni mają teraz osoby z niepełnosprawnościami.

 

Remont czytelni obejmował m.in. wyburzenie ścianki działowej dzielącej pomieszczenie, likwidację progów, wymianę podłogi oraz odświeżenie ścian. Czytelnia została wyposażona także w nowe stoły, krzesła, pufy oraz inne akcesoria, dzięki którym pomieszczenie nabrało nowoczesnego i przytulnego charakteru.

Realizacja przedsięwzięcia miała na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni do organizacji różnorodnych wydarzeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych oraz seniorów, włączając przy tym również osoby z niepełnosprawnościami. O dekoracyjne elementy wystroju zadbały bibliotekarki i panie z klubu rękodzieła. – Przestrzeń obecnie jest tak zorganizowana, że możemy ją w szybki sposób przebudować. Stoły są składane, więc w razie potrzeby jesteśmy w stanie wygospodarować miejsce na zajęcia dla większej grupy dzieci – mówi nam Marta Pielech.

 

Remont był możliwy dzięki realizowanemu przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu przedsięwzięciu grantowemu „Podróż bez barier” finansowanemu w ramach projektu „Kultura bez barier”, którego organizatorem projektu Kultura bez barier jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu ma swoją siedzibę w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej od 2007 roku. Tu znajduje się wypożyczalnia książek, organizowane są rozmaite warsztaty i zajęcia dla dzieci, dorosłych i seniorów, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Od pięciu lat zbierają się tu również członkowie wspomnianego już Klubu Rękodzieła. – W tej chwili mamy już dwie grupy. Jedna dla pań w wieku emerytalnym w środy o godzinie 15.00, druga grupa dla osób czynnych zawodowo we wtorki o 16.00 – mówi nam Wanda Zagroba.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców do odwiedzania naszej Filii, która mieści się na ul. Orlika 27 – mówią na zakończenie naszej wizyty bibliotekarki.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments