Czytak Plus – nowe urządzenia dla osób niedowidzących w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu

Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziły dzisiaj osoby korzystające z punktu bibliotecznego książki mówionej.
Biblioteka uczestniczyła w projekcie “Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Larix” im. Henryka Ruszczyca, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia Czytak Plus, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Na podstawie umowy użyczenia biblioteka wypożycza Czytaki wraz z książkami audio czytelnikom z dysfunkcją wzroku. Biblioteka dysponuje również pakietem cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak.
Podczas spotkania, które przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, uczestnicy dzielili się doświadczeniami związanymi z użytkowaniem Czytaka, rozmawiali o swoich ulubionych książkach, a także o tym, czym kierują się przy wyborze lektury.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem Czytaka zapraszamy do Filii nr 2 dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Św. Wojciecha 3 (Dom Nauczyciela).

MBP Przasnysz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments