Czym się różni smartwatch od zegarka sportowego? Jakie funkcje są niezbędne?

Rzadko zdarzało się, żeby lewej ręki naszych dziadków, lub nieco starszej daty ojców, nie zdobił zegarek. Dawniej był to jeden z niewielu elementów męskiej biżuterii, który był społecznie akceptowalny. Obecnie stopniowo odchodzi się już od zegarków naręcznych, natomiast coraz częściej możemy spotkać osoby korzystające ze smartwatchy, lub zegarków sportowych. Co je łączy i dlaczego stale rośnie ich popularność?

 

Współczesne społeczeństwo potrzebuje nowoczesnych technologii

Wiek XXI znamionuje coraz częstsze i na większą skalę wykorzystywanie nowoczesnych technologii. Ludzie kupują telewizory z większą ilością funkcji, a wyznacznikiem najpopularniejszych sprzętów domowych jest możliwość synchronizacji ze smartfonem, lub połączenie z ogólnodostępną siecią WI-FI. Nie inaczej jest w przypadku nowoczesnych zegarków naręcznych. Te analogowe zostają stopniowo wypierane przez wielofunkcyjne smartwatche, zegarki sportowe i opaski. Podobnie jak ich producenci, nieustannie rozwijać stara się bukmacher Betcris, który może już teraz pochwalić się atrakcyjną ofertą. Z Betrcis kod promocyjny uzyskacie dostęp do wielu bonusów, które bukmacher przygotował dla nowych użytkowników.

 

Smartwatch a zegarek sportowy – czym się różnią?

Podstawową różnicą między smartwatchem, a zegarkiem sportowym jest to, że pierwszy z nich łączy się z telefonem i dzięki temu mamy dostęp do większej ilości funkcji. Najnowsze generacje smartwatchy wyposażone są w wiele funkcji, lecz przede wszystkim mają one możliwość łączenia z siecią. Oznacza to, że za jego pośrednictwem możemy nie tylko rozmawiać przez telefon, lecz również płacić zbliżeniowo, czy odtwarzać muzykę. Takich funkcji nie posiadają zegarki sportowe, których głównym przeznaczeniem jest usprawnienie naszego treningu. Tego typu sprzęty stworzone są z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu nie musimy obawiać się, czy podczas ćwiczenia outdoor, w trudnych warunkach, ulegnie on uszkodzeniu.

Sporą różnicą w większości jest również cena. Najnowsze smartwatche na rynku potrafią kosztować nawet 3 tysiące złotych. To dość duży wydatek dla przeciętnego człowieka o uśrednionych zarobkach. Tak sporej sumy nie musimy natomiast przeznaczać na zegarek sportowy. Uda nam się porządny sprzęt kupić już od 300 zł.

 

Na co lepiej postawić?

Nasz wybór odnośnie do tego, czy wyposażyć się w smartwatch, czy zegarek sportowy, powinny w pierwszej kolejności determinować nasze potrzeby. Jeśli zależy nam na sprzęcie, który podczas ćwiczenia zmierzy nam tętno, pokaże jaką odległość pokonaliśmy, a do tego nie będziemy musieli martwić się o jego ewentualne uszkodzenie, to w zupełności wystarczy nam zegarek sportowy. Oferuje wiele zróżnicowanych funkcji, które są dostosowane pod konkretną aktywność fizyczną, co czyni pomiar aktywności fizycznej niezwykle profesjonalnym.

Smartwatche przydają się podczas codziennego funkcjonowania, jeśli jestesmy użytkownikami, którym nieobce jest wykorzystywanie najnowszej technologii. Płacenie zegarkiem bez konieczności wyciągania portfela, a także możliwość puszczenia muzyki na słuchawkach bez sięgania do kieszeni po telefon to wygoda, jednak jak widać da się bez takich rozwiązań obejść. Sprawdzi się on także podczas treningów w zamkniętych przestrzeniach, takich jak siłownia. Zaawansowane technicznie urządzenie pozwoli nam całkowicie zrezygnować z posiadania telefonu podczas treningu.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments